• Microsoft
  • Komentarze: 0

Kontroluj przesył danych w Internet Explorer z aplikacją IE Data Savings

Microsoft udostępnił nową aplikację o nazwie IE Data Savings, za pomocą której możemy jeszcze dokładniej kontrolować przesył danych w przeglądarce internetowej Internet Explorer. Wbudowana aplikacja Czujnik danych pokazuje jedynie rozbicie transferu pomiędzy sieć komórkową a sieć bezprzewodową. IE Data Savings pokaże dodatkowo ile danych zapisaliśmy, wykorzystaliśmy oraz średnio pobieraliśmy w Internet Explorer w przypadku korzystania z sieci komórkowej.

IE Data Savings

Aby skorzystać z aplikacji musimy włączyć w naszym telefonie funkcję oszczędzania przesyłu danych w Internet Explorer. Jeżeli jeszcze nie macie tej opcji włączonej to przejdźcie do ustawień IE a następnie ustawcie Oszczędzanie w Czujniku danych.

Zużycie transferu danych możemy oglądać w rozbiciu na jeden dzień, tydzień, miesiąc oraz ostatnie pół roku. W zakładce historia znajdziemy takie informacje jak średnia ilość zapisanych danych w trakcie jednego okresu, całkowita ilość zapisanych danych w ostatnim okresie oraz porównanie ilości zużytych przez nas danych do najczęściej wykonywanych czynności w internecie. W ten sposób nasz transfer zostanie rozbity na takie czynności jak oglądanie zdjęć na Facebooku, oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy pobieranie aplikacji ze sklepu.

Niestety na tę chwilę aplikacja występuje jedynie w angielskiej wersji językowej. Pomimo tego, że jest to jedynie rozszerzenie do wbudowanej aplikacji Czujnik danych to na naszej liście aplikacji pojawi się nowa ikonka zatytułowana jako IE Data Savings.

Aplikacja przeznaczona jest wyłącznie dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Możecie ją pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows Phone. Zapraszam do pobierania, testowania i dzielenia się Waszymi opiniami.

Pobierz IE Data Savings na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR