• Nokia
 • Komentarze: 6

Kontrola pamięci w nowej wersji 1.2.1.2 dla telefonów Nokia Lumia WP8

Wbudowana aplikacja kontrola pamięci w telefonach Nokia Lumia WP8 otrzymała dzisiaj aktualizację do wersji 1.2.1.2. Za pomocą aplikacji właściciele telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8 mogą sprawdzić szczegóły dotyczące zajętej pamięci.

Aktualizacja kontrola pamięci 1.2.1.2 kontrola-pamieci-nokia-lumia

Kontrola pamięci to aplikacja, która pokazuje użycie wbudowanej pamięci w telefonach Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Na wykresie kołowym możemy w szybki i łatwy sposób zobaczyć zajętość pamięci w rozbiciu na system, aplikacje, zdjęcia czy filmy.

Co nowego?

 • Poprawki błędów.

Kontrola pamięci jest dostępna dla wszystkich smartfonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8 z oprogramowaniem w minimum wersji GDR2:

 • Lumia 820 i Lumia 920: 1232.5957.1308.0000 lub wyższe
 • Lumia 520, Lumia 620 i Lumia 720: 1030.6407.1308.0000 lub wyższe

Posiadacze telefonów Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 620, Nokia Lumia 720, Nokia Lumia 820 oraz Nokia Lumia 920 mogą zaktualizować aplikację wchodząc do sklepu Windows Phone na swoich telefonach.

Przypominam, że w sklepie Windows Phone dostępna jest również wersja beta aplikacji pod nazwą Lumia storage check beta, która jest dostępna w wersji 1.0.60.0.

Pobierz aplikację [label style=”1″]kontrola pamięci[/label] ze sklepu Windows Phone

Lumia Storage Check Beta - sklep Windows PhoneKod QR - kontrola pamięci
 • Agata

  Jest problem, ponieważ nie znajduje się tej aplikacji w sklepie windowsphone – ani przez tel ani przez internet. Dzięki bezpośredniemu linkowi stąd udało mi się wejść bezpośrednio na produkt, zrobiłam to ponownie bezpośrednio w telefonie i wreszcie się uruchomiło sklepowe „pobierz”, niby się zainstalowało i… zniknęło z aplikacji… Kiedy jeszcze raz weszłam na stronę, nie ma już opcji „pobierz” tylko „udostępnij”, więc wygląda, że jest zainstalowane w telefonie… Tylko gdzie? Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak to znaleźć? W ogóle ktoś poleciłby jakiś program/aplikację do przeszukiwania czy sensownego sprawdzenia tego, co jest na tel. windows phone 8 (lumia 520)? Myślałam, że jest do tego gdzieś jakiś normalny files manager… ale nie znajduję nic takiego…
  Może jakaś rada? Pozdrawiam,

  • Kontrola pamięci w tym wypadku to nie aplikacja tylko ustawienie systemowe. Wystarczy wejść do ustawień telefonu i na liście dostępnych ustawień znajdzie się kontrola pamięci. W sklepie Windows Phone istnieje również aplikacja Kontrola pamięci Lumia, która instaluje się jako osobna aplikacja na liście z pozostałymi aplikacjami. Funkcje obu aplikacji są identyczne.

   • Agata

    Faktycznie, bardzo dziękuję, znalazłam tę zainstalowaną aplikację też w ustawieniach. Swoją drogą miałam jednak nadzieję, że choć trochę mogłaby spełniać funkcję menedżera plików, choćby usunąć pliki, ale widzę, że jednak nie. Może podpytam, czy pisał Pan gdzieś o takiej aplikacji – funkcji w lumii 520? Bardzo mi doskwiera brak tego narzędzia. Pozdrawiam

    • Nie korzystam z żadnego menedżera plików więc nie doradzę żadnej aplikacji. Choć z drugiej strony uważam, że taka aplikacja nie jest potrzebna. Jakie pliki chcesz usuwać?

     • Agata

      Moim zdaniem jest potrzebna. Co skasować? Np. pliki pdf albo notatki tekstowe, które na próbę wysłałam Bluetooth’em ze starego tel. – nowy stwierdził, że albo nie może ich otworzyć albo w ogóle zignorował po odebraniu – nie mam teraz pojęcia gdzie są, a zajmują miejsce.

      Przy okazji może bym się dowiedziała, gdzie i jak przesłać/przegrać pliki PDF żeby Adobe Reader je widział (bo nie ma on żadnej funkcji pt. otwórz i znalezienia wgranego/przesłanego dokumentu), bo nie wiem jak to zrobić. Albo też w odtwarzaczu muzycznym pokasować pliki, które okazało się, że przez nieujednolicone właściwości narobiły bałaganu (szkoda też, że w tel. nie ma żadnej opcji zmiany tych właściwości utworów: np. nazwy, wykonawcy, albumu itp.)

      Nie lubię, kiedy tel albo inne urządzenie stara się za mnie myśleć (tym bardziej, gdy rozgryzienie, jak ono ‚myśli’ nie jest proste ;). Jakiś poziom wolności jednak powinien pozostać dla użytkownika… Pozdrawiam.

     • Skoro telefon nie otworzył tych plików albo zupełnie je zignorował to być może znajdują się w folderze z tymczasowymi plikami – folder ten możesz wyczyścić korzystając z aplikacji kontrola pamięci.

      Nie korzystam z plików PDF ale z tego co kojarzę to pliki PDF należy wgrać do chmury SkyDrive skąd Adobe bez problemu powinien je odczytać.

      Telefon możesz również podłączyć do komputera i w ten sposób przeglądać pliki i kasować zdjęcia, filmy czy muzykę. Aplikacja dostępna dla komputerów z systemem Windows 7 oraz Windows 8: http://www.windowsphone.com/pl-pl/how-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop