Kontrola pamięci – poznaj aplikację z najnowszego oprogramowania GDR2

Kilka dni temu do sieci wyciekło najnowsze oprogramowanie GDR2 dla telefonów Nokia Lumia 820 oraz Nokia Lumia 920. Zaawansowani użytkownicy mogą wgrać najnowszy firmware zyskując tym samym dostęp do funkcji kontrola pamięci. Zobacz jak wygląda oraz do czego służy.

Oprogramowanie GDR2 w Nokia Lumia 920Menu - Kontrola pamięci

Postanowiłem wgrać najnowsze oprogramowanie GDR2 (General Distribute Release 2) w wersji 1232.5957.1308.0004 CV GB i osobiście sprawdzić najnowszą funkcję kontrola pamięci w mojej Lumii 920. Aplikacja pojawi się w naszym telefonie po aktualizacji aplikacji wyświetl+dotknij do wersji 1.5.0.20 lub wyższej. Aby uruchomić aplikację należy przejść do menu i odszukać na liście aplikację kontrola pamięci.

Kontrola pamięci - Nokia Lumia 920 GDR2Kontrola pamięci - Nokia Lumia 920 GDR2

Po wejściu do aplikacji naszym oczom ukaże się wykres, który przedstawia ilość dostępnej oraz zajętej pamięci w naszym telefonie. Przy większej ilości danych wykres odświeży się dopiero po kilku sekundach. Z zakładki informacje ogólne możemy przewinąć widok na szczegóły, w którym możemy podejrzeć szczegółowe informacje na temat zajętych megabajtów. Dodatkowo istnieje możliwość wyczyszczenia zalegających plików tymczasowych. Pliki te powinny być czyszczone automatycznie ale teraz dzięki aplikacji możemy sami zadbać o to aby w naszym smartfonie niepotrzebne pliki nie zajmowały miejsca. Wystarczy kliknąć w opcję wyczyść. Po kliknięciu zbędne pliki zostaną usunięte. Efekt wyczyszczenia widać na poniższym zrzucie. Załączam również widok po kliknięciu w opcję szczegóły.

Kontrola pamięci - Nokia Lumia 920 GDR2Kontrola pamięci - Nokia Lumia 920 GDR2

Dzięki funkcji czyszczenia odzyskałem 28MB. Należy jednak zwrócić uwagę, że w przypadku większej ilości plików tymczasowych efekt będzie znacznie lepszy. Po lewej widać listę z aplikacjami oraz ilościami MB jakie zajmują w telefonie.

Źródło: własne