Kontakty w oprogramowaniu GDR3 zużywają duże ilości danych

Z całą pewnością możliwość przetestowania przez użytkowników telefonów Windows Phone 8 najnowszego oprogramowania GDR3 było dobrym posunięciem ze strony Microsoftu. Teraz dzięki sporej liczbie testujących dowiemy się przede wszystkim o nowościach ale również o błędach jakie zostały zauważone w aktualizacji. Pojawił się już pierwszy błąd i jest związany z ogromnym zużyciem danych komórkowych i Wi-Fi przez aplikację Kontakty.

Zużycie danych GDR - Kontakty

Już kilka osób zauważyło ten problem na swoich telefonach z najnowszym oprogramowaniem GDR3. Z niewiadomych przyczyn aplikacja Kontakty zużywa bardzo duże ilości danych zarówno komórkowych jak i Wi-Fi. Na powyższym zrzucie widać, że Kontakty zużyły łącznie aż 3.9GB!

Jeżeli posiadacie najnowszą aktualizację Windows Phone 8 Update 3 to koniecznie sprawdźcie za pomocą aplikacji Data Sense zużycie danych jakie generują Wasze kontakty. Koniecznie podzielcie się swoimi wynikami w komentarzach poniżej. Więcej informacji o oprogramowaniu GDR3 znajduje się w tym artykule.

Źródło: MyNokiaBlog

 • Marian Szutiak

  Zainstalowałem aktualizację GDR3 na swojej Lumii 820 i problem ten u mnie nie występuje. W bieżącym okresie rozliczeniowym, czyli od 20 września, aplikacja Kontakty zużyła u mnie 20 megabajtów danych przez WiFi i 2 megabajty przez sieć komórkową.

 • Konrad Uroda-Darłak

  U mnie brak tego błędu.

 • patryk

  U mnie zjadło 1mb wifi oraz tyle samo sieci komórkowej. Nie synchronizowałem Facebooka z telefonem. L820

 • Waldek

  W mojej Lumia 620 kontakty nie zużywają danych. Jednak od prawie miesiąca walczę z dużym zużyciem danych bez używania aplikacji. Dziennie zużywa mi około 20 MB danych, w każdej godzinie około 1-1,5 MB. Nie mogę znaleźć rozwiązania. Problem opisałem podpinając się do innego postu o tym samym problemie tutaj:
  http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Lumia-620-du%C5%BCe-zu%C5%BCycie-danych/td-p/2013558