Skype kończy wsparcie dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1

Dzisiaj na oficjalnym blogu Microsoft poinformował o zbliżających się zmianach w technologii związanej z działaniem jednego z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Mowa oczywiście o aplikacji Skype, która już w niedługim czasie zostanie udostępniona w nowej technologii a to oznacza, że część starszych urządzeń nie będzie mogła skorzystać z najnowszych wersji aplikacji.

Obecnie komunikator pracuje w technologii peer-to-peer i niestety rozwiązanie to nie jest idealne o czym doskonale wie Microsoft i oficjalnie przyznaje w swoim wpisie.

At times, unforeseen issues have cropped up, like messages not syncing across devices, or delayed notifications. Knowing the impact of these issues for our users, we fix these issues as quickly as we can.

Obecną technologię ma zastąpić rozwiązanie oparte o działanie usługi w chmurze. Dzięki temu wspomniane wyżej problemy z brakiem synchronizacji, opóźnionymi wiadomościami czy innymi problemami powinny zostać w całości wyeliminowane. Jest to spora zmiana, która niestety niesie za sobą smutną wiadomość dla posiadaczy starszych telefonów.

These decisions are hard to make, but they are necessary as Skype moves forward so we can deliver new experiences on devices that have the capability to support them. As such, we will begin to implement these changes over the coming months. You can check our support site to find out which devices and operating systems Skype will support in the future, but as an example we will continue to support Windows 7, 8, XP and Vista, Yosemite on Mac, iOS 8 and Android 4.03 operating systems.

W związku ze zmianami z usług Skype będą mogli korzystać posiadacze telefonów z systemem Windows 10 Mobile, Android od wersji 4.0.3 oraz iOS od wersji 8. Pełną listę wspieranych urządzeń znajdziecie pod tym odnośnikiem.

Najnowsza wersja Skype została uruchomiona dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile ale na tę chwilę jedynie testerzy z najnowszymi wersjami systemu z rozgałęzienia Redstone 1 mogą sprawdzić jak funkcjonuje nowa odsłona komunikatora. Więcej informacji o nowej wersji znajduje się w tym artykule.

Źródło: Blog Skype