Aplikacja Play24 zostanie wyłączona na początku września

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami aplikacja Play24 zostanie wyłączona już wkrótce. Operator Play poinformował dzisiaj swoich użytkowników za pomocą wiadomości SMS o zaprzestaniu wsparcia dla aplikacji w telefonach z systemem Windows. Stosowna informacja pojawiła się również na blogu fioletowego operatora.

1 września 2017 przestanie działać aplikacja Play24 dla systemów Windows Phone oraz Windows 10 Mobile. Operator w blogowym wpisie tłumaczy, dlaczego podjął decyzję o zakończeniu wsparcia dla swoich abonentów korzystających z telefonów z systemem Windows:

Sam Microsoft jako twórca systemu podjął decyzję o zaprzestaniu wsparcia dla niego i chcąc nie chcąc to samo musimy zrobić my.

Jednocześnie Play informuje, że osoby korzystające z mobilnego systemu Windows mogą w dalszym ciągu zarządzać swoim kontem przechodząc na stronę internetową www.24.play.pl:

Tak, wiem, że na blogu mamy zagorzałych wielbicieli mobilnych okienek, którzy z Lumii i innych telefonów z Windowsem będą korzystać jeszcze dobrych kilka lat 😉 Dlatego użytkownikom takich smartfonów polecamy korzystanie z Play24 z poziomu przeglądarki – pod adresem www.24.play.pl. Wystarczy zalogować się korzystając z dotychczasowych danych. Strona jest przystosowana do obsługi z poziomu smartfona.

Początkowo rzecznik Play informował, że funkcjonalność aplikacji będzie z czasem ograniczana jednak z informacji zawartej na blogu Play wynika, że użytkownicy utracą możliwość zarządzania swoim kontem już 1 września.

Źródło: Blog Play