Czy tak będą wyglądać nowe telefony z rozkładanymi wyświetlaczami?

Microsoft co jakiś czas przypomina, że planuje stworzyć zupelnie nowy telefon, który nie będzie wyglądał jak dostępne obecnie na rynku urządzenia. Oświadczenie to wywołało falę domysłów, pomysłów oraz konceptów dotyczących tego jak będzie wyglądać nowe urządzenie z logo Microsoft na obudowie. Jeden z fanów, Ryan Smalley, postanowił stworzyć swoją wizję Surface Note na podstawie szczątkowych informacji znajdujących się między innymi w patentach firmy Microsoft.

Zastosowanie powłoki CShell w rozkładanej konstrukcji telefonu pozwoli na elastyczne dopasowywanie elementów systemu w zależności od tego w jakiej pozycji się znajduje. Złożone urządzenie będzie wyświetlać mniej elementów i będzie przypominać interfejs użytkownika znany z systemu Windows 10 Mobile. Po rozłożeniu system upodobni się do wersji komputerowej. Istnieje również duża szansa, że nowe telefony zostaną wyposażone w pełną wersję systemu Windows 10 on ARM a tym samym zyskają możliwość uruchamiania aplikacji Win32.

Nie wiadomo kiedy i w jakiej formie Microsoft zaprezentuje nowe telefony. Gdyby jednak okazało się, że w powyższej wizji jest sporo prawdy to bylibyście zainteresowani zakupem telefonu z rozkładanym wyświetlaczem? Powyższe grafiki możecie znaleźć w pełnej rozdzielczości na tej stronie.

Źródło: MSPoweruser