Koncentrator urządzeń zmienia się w Gadżety na telefonach Lumia

Microsoft udostępnił dzisiaj aktualizację aplikacji Koncentrator urządzeń w telefonach z systemem Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile. Od teraz aplikacja nosi nazwę Gadżety i jest dostępna na liście wszystkich aplikacji.

Aplikacja otrzymała aktualizację z wersji 3.7.5.5 do wersji 4.2.155.0. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest nowy wygląd aplikacji oraz nowa nazwa. Poprzednio aplikacja była dostępna z poziomu ustawień telefonu i wyglądała jak na poniższym zrzucie ekranu.

Koncentrator urządzeń

Koncentrator urządzeń

Po aktualizacji nową aplikację Gadżety znajdziemy na liście wszystkich aplikacji. Poza nową nazwą aplikacja zyskała nowy wygląd oraz nowe funkcje.

Gadżety

Gadżety

Najważniejsze funkcje aplikacji Microsoft Gadżety:

  • Inteligentne uruchamianie — pozwala na uruchomienie wybranej aplikacji, kiedy podłączasz dane akcesorium. Na przykład, po podłączeniu słuchawek uruchamiany jest odtwarzacz muzyki lub po wejściu do samochodu uruchamiana jest aplikacja HERE Drive;
  • Panel startowy — pozwala na wybranie listy aplikacji, które będą wyświetlane po podłączeniu danego akcesorium;
  • Funkcja Lokalizuj pozwala na lokalizację zgubionego akcesorium. Aplikacja Gadgets zapisuje, gdzie ostatnio zostało podłączone dane akcesorium.
  • Obsługa Microsoft Display Dock i aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla innych akcesoriów.
  • Wezwanie do podłączenia ładowarki — podstawka do ładowania bezprzewodowego będzie migać, gdy bateria będzie bliska rozładowania.

Aktualizacja dostępna jest zarówno dla telefonów Lumia z systemem Windows Phone 8.1 jak i Windows 10 Mobile. Dajcie znać czy przypadła Wam do gustu nowa wersja koncentratora urządzeń.

Aplikacja Gadżety jest dostępna fabrycznie w telefonach Lumia 550, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Sprawdźcie czy na Waszych telefonach również jest dostępna aktualizacja tej aplikacji.

Kod QR