Kolejna kompilacja Redstone 3 pojawia się w wewnętrznych testach Microsoft

Premiera aktualizacji Creators Update zbliża się wielkimi krokami. W przyszłym miesiącu Windows 10 dla twórców zostanie udostępniony w pierwszej kolejności dla komputerów a następnie pojawi się w naszych telefonach. Kilka dni temu Microsoft udostępnił kompilację Build 15063, która jest kandydatem do aktualizacji Creators Update. W związku z tym testy rozgałęzienia Redstone 2 dobiegają końca i na pierwszy plan wychodzi Redstone 3.

Jak donosi portal BuildFeed w wewnętrznych testach pojawiła się druga kompilacja z rozgałęzienia Redstone 3 o numerze Build 15163.1001. Poprzednia była oznaczona numerem Build 15141.1000. Prace nad kompilacjami z nowego rozgałęzienia nabierają tempa ponieważ Microsoft musi się przygotować do udostępnienia testerom pierwszej kompilacji Redstone 3, która pojawi się w niedługim czasie po udostępnieniu oficjalnej aktualizacji Creators Update.

Microsoft niejednokrotnie potwierdzał swoje pełne zaangażowanie w mobilny system Windows i jeżeli planuje stworzyć nową jakość w kategorii urządzeń przenośnych z obsługą sieci komórkowej to możemy spodziewać się wielu nowych funkcji w rozgałęzieniu Redstone 3. Wśród wstępnie zaplanowanych nowości jest odświeżony interfejs graficzny Project NEON, rozbudowane możliwości Continuumwspólna powłoka Composable Shell dla wszystkich urządzeń z Windows 10 oraz wsparcie systemu dla architektury ARM.

 • Yallida

  Tak jak jestem zwolennikiem Windowsa 10 w obu wersjach tak przyznam, że coraz mniej rozumiem Microsoft…
  Zamiast wszystkie siły rzucić aby CU działało perfekcyjnie na premierę to oni rozdrabniają się na kilka rzeczy na raz… Przecież nic by się nie stało gdyby testy RS3 zaczęły się nawet miesiąc po udostępnieniu RS2…

  • CU będzie otrzymywać regularne aktualizacje a na premierę na pewno będzie dostępne w wyższej wersji niż 15063.0. Zespół Insider wykonał swoje zadanie i przystępuje do kolejnego jakim jest Redstone 3.

   • Yallida

    Pewnie tak będzie. Tylko jak się patrzy na listę poprawek i nowych błędów w każdej nowej kompilacji należy się spodziewać, że CU zaraz po premierze będzie wymagał sporo poprawek… a przypuszczam, że zespół Insidera byłby bardzo pomocny przy usuwaniu wszystkich błędów w CU przed premierą.

    • W kompilacji 15063 są tylko dwa znane błędy, które pewnie szybko zostaną usunięte.

     • Krzysztof Osuch

      Właśnie w zdaniu kryje się tajemnica Microsoftu: „pewnie zostaną szybko usunięte” 😀 Tłumacząc na polski wychodzi dobrze nam znane… SOON 😀

      Oczywiście żartuję. Chociaż czasami faktycznie niektóre błędy chyba zbyt długo są usuwane.

     • RS2_15063

      Dobrze, że dodałeś znane. Ja znam więcej. Nie działa prawidłowo hotspot, telefon już dwa razy się sam wyłączył od czasu instalacji 15063 (po HR). Nadal mam problem, że czasami nie pokazuje się klawiatura w edge, wystarczy go uruchomić ponownie i jest ok. Nie wspomnę, że nadal nie działa continuum przez wifi na tv, testowane na trzech różnych modelach.

     • Pyjter86

      Zgłaszałeś to??

     • RS2_15063

      Tak.

     • RS2_15063

      Nad edge już pracują aby usunąć błąd z klawiaturą, mam oficjalną odpowiedź w opiniach.

     • Sprawdziłem i z moim TV też jest problem. Co prawda funkcja się włącza, ale nie można przesuwać kursorem po ekranie.

     • RS2_15063

      Bez HR aplikacja się nie uruchamiała. Zrobiłem HR, uruchamia się, próbuje połączyć z tv i mam informację, że „te dane video nie są obsługiwane”. 640 bez problemu klonuje ekran, 950 nie.

     • W moim przypadku pojawia się dodatkowo informacja, że odbiornik może nie być kompatybilny i pewnie dlatego nie działa. Jak widać nie wszystkie TV są kompatybilne. Podłącz przez stację i będzie dobrze 🙂

     • RS2_15063

      Przez stacje działa zawsze. Ale skoro miało działać przez wifi to chyba mogę marudzić i zgłosić to jako błąd. Nie powiedzą z jakimi tv działa i tyle. Niby wystarczy tv z miracast, a jednak nie do kojca bo jest jeszcze od czegoś innego to zależne.

  • Konrad Uroda-Darłak

   Przecież to jest norma w świecie oprogramowania – równolegle rozwijanych jest kilka wersji.

  • tak samo było z TH2 i RS1