Kolejna kompilacja Redstone 3 pojawia się w wewnętrznych testach Microsoft

Premiera aktualizacji Creators Update zbliża się wielkimi krokami. W przyszłym miesiącu Windows 10 dla twórców zostanie udostępniony w pierwszej kolejności dla komputerów a następnie pojawi się w naszych telefonach. Kilka dni temu Microsoft udostępnił kompilację Build 15063, która jest kandydatem do aktualizacji Creators Update. W związku z tym testy rozgałęzienia Redstone 2 dobiegają końca i na pierwszy plan wychodzi Redstone 3.

Jak donosi portal BuildFeed w wewnętrznych testach pojawiła się druga kompilacja z rozgałęzienia Redstone 3 o numerze Build 15163.1001. Poprzednia była oznaczona numerem Build 15141.1000. Prace nad kompilacjami z nowego rozgałęzienia nabierają tempa ponieważ Microsoft musi się przygotować do udostępnienia testerom pierwszej kompilacji Redstone 3, która pojawi się w niedługim czasie po udostępnieniu oficjalnej aktualizacji Creators Update.

Microsoft niejednokrotnie potwierdzał swoje pełne zaangażowanie w mobilny system Windows i jeżeli planuje stworzyć nową jakość w kategorii urządzeń przenośnych z obsługą sieci komórkowej to możemy spodziewać się wielu nowych funkcji w rozgałęzieniu Redstone 3. Wśród wstępnie zaplanowanych nowości jest odświeżony interfejs graficzny Project NEON, rozbudowane możliwości Continuumwspólna powłoka Composable Shell dla wszystkich urządzeń z Windows 10 oraz wsparcie systemu dla architektury ARM.