Kolejna generacja telefonów Nokia X będzie posiadać system Windows Phone i Android?

Jak dowiedzieliśmy się kilka dni temu Microsoft nie zamierza porzucić telefonów z rodziny Nokia X tym bardziej, że już pracuje nad kolejną generacją smartfonów X. Jedna z najnowszych plotek informuje nas o tym, że nowy telefon Nokia X2 będzie posiadał dwa systemy: Windows Phone oraz Android.

Nokia X - aplikacje Android

Następca smartfonu Nokia X będzie posiadał wyświetlacz 4.3″ WVGA, 4GB wbudowanej pamięci dostępnej dla użytkownika, aparat 5MP oraz procesor Qualcomm Snapdragon 200.

Powyższa specyfikacja w zupełności wystarczy aby obsłużyć system Windows Phone. Telefon będzie posiadał tzw. Dual-boot i użytkownik w trakcie uruchamiania telefonu będzie mógł sam wybrać, z którego systemu będzie chciał skorzystać.

Ponadto system Android w najnowszym telefonie Nokia X2 będzie miał dostęp do usług Google takich jak sklep Google Play. Ta ostatnia informacja całkowicie kłóci się z przyjętą strategią rozwoju telefonów Nokia X przez Microsoft oraz z tym, że system AOSP nie może mieć dostępu do tych funkcji.

Źródłem informacji jest portal, który już niejednokrotnie informował nas o nowościach związanych z telefonami jako pierwszy. Najczęściej były to celne i prawdziwe informacje więc istnieje duża szansa, że tym razem będzie tak samo.

Źródło: UnleashThePhones