Kolejna duża aktualizacja Windows 10 Mobile oraz PC jeszcze w tym roku

W zeszłym roku Microsoft poinformował, że w tym roku udostępni dwie duże aktualizacje systemu Windows 10 dla komputerów oraz telefonów. Informacja ta została potwierdzona podczas konferencji Microsoft Ignite, która odbyła się 10 lutego w Australii. Termin aktualizacji nie został jeszcze ustalony, ale z pewnością będzie to ostatni kwartał tego roku.


Na stronie Channel 9 pojawiła się prezentacja z konferencji Ignite. W jednym ze slajdów prezentacji Microsoft przypomniał w jaki sposób wygląda cykl życia danej wersji systemu Windows 10. Cykl rozpoczyna się od testów w programie Windows Insider, które trwają od 4 do 8 miesięcy. Kolejny etap pilotażowy trwa 4 miesiące, po którym następuje minimum 12 miesięczny okres wsparcia.

Cykl życia poszczególnych wersji Windows 10

System Windows 10 został udostępniony dla komputerów w lipcu 2015 roku. Pierwsza duża aktualizacja November Update pojawiła się listopadzie tego samego roku. Była to pierwsza aktualizacja dla telefonów, na którą użytkownicy musieli czekać aż do lipca kolejnego roku. Kolejna duża aktualizacja Anniversary Update została udostępniona dla telefonów i komputerów w sierpniu 2016 roku. Następna aktualizacja o nazwie Creators Update powinna zostać udostępniona dla wszystkich urządzeń w kwietniu. Z poniższego slajdu wynika, że kolejna duża aktualizacja o nazwie kodowej Redstone 3 pojawi się w ostatnim kwartale tego roku. Na tę chwilę nie jest znana dokładna data udostępnienia oraz nazwa tej aktualizacji.

Terminy udostępniania kolejnych aktualizacji Windows 10

Obecnie Microsoft testuje wraz z uczestnikami programu Windows Insider aktualizację Creators Update. W tej wersji systemu nie pojawią się już żadne duże nowości a jedynie poprawki błędów i udoskonalenia działania. Zestawienie dotychczasowych nowości oraz poprawek w Creators Update znajdziecie w tym artykule. W ostatnim czasie otrzymaliśmy również potwierdzenie, że system Windows 10 Mobile będzie w dalszym ciągu rozwijany po udostępnieniu kwietniowej aktualizacji.