• Porady
  • Komentarze: 14

Jaką wybrać klasę prędkości karty microSD dla telefonu Lumia?

Microsoft przygotował krótki przewodnik, dla osób które zamierzają rozbudować pamięć wewnętrzną swojego telefonu Lumia za pomocą karty pamięci microSD. Każda karta posiada dwa parametry. Pierwszy z nich to pojemność a drugi to klasa prędkości. Po wybraniu odpowiedniej dla nas pojemności powinniśmy wybrać odpowiednią klasę prędkości. Jak to zrobić?

Telefony Lumia posiadają wbudowaną pamięć dostępną dla użytkownika. Jeżeli jednak okaże się zbyt mała to w szybki i łatwy sposób można rozbudować pamięć o kolejne GB wkładając kartę microSD. Możemy skorzystać z karty 32GB, 64GB a nawet 128GB.

Klasa prędkości 10 przeznaczona jest głównie dla graczy i fotografów

Klasa 10 w tym wypadku oznacza możliwość zapisu na karcie z minimalną prędkością 10MB na sekundę. Microsoft rekomenduje taką klasę prędkości dla osób, które grają w wymagające gry oraz wykonują sporo zdjęć korzystając przy okazji z zapisu do formatu DNG.

Klasa prędkości 4 oraz 6 dla osób korzystających z sieci społecznościowej Instagram

Jeżeli korzystasz intensywnie z aplikacji społecznościowej Instagram oraz nagrywasz filmy w jakości HD to karta z minimalnymi prędkościami zapisu odpowiednio 4MB/s oraz 6MB/s powinna w zupełności wystarczyć.

Klasa prędkości 2 dla osób przechowujących dokumenty oraz muzykę

Jeżeli w telefonie zapisujesz przede wszystkim dokumenty oraz pobierasz ulubioną muzykę to karta z minimalną prędkością zapisywania 2MB/s w zupełności zaspokoi Twoje wymagania.

Jeżeli jednak nie chcecie kupować karty microSD to zawsze możecie skorzystać z bezpłatnej przestrzeni OneDrive. Microsoft oferuje każdemu posiadaczowi telefonu Lumia aż 30GB przestrzeni do zapisywania dokumentów, muzyki, zdjęć oraz filmów.

Źródło: Lumia Conversations