King of Cards – przenieś wirtualną rozrywkę do świata rzeczywistego!

King of Cards to pierwsza gra na smartfony z systemem operacyjnym Windows Phone opierająca się na rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality) i oferująca rozgrywkę w trybie multiplayer. Gra King of Cards  to nowa odsłona powszechnie znanej gry karcianej tzw. wojny. Użytkownicy smartfonów Lumia mogą teraz przenieść się w miejsce, gdzie rzeczywistość łączy się z wygenerowanym komputerowo światem.

King of Cards

W King of Cards animowani bohaterowie „wychodzą” z kart i stają do walki na wirtualnym stole do gry. Każda karta ma swojego bohatera, więc uczestnicy zabawy nie będą się nudzić. Rywalizację podgrzewa możliwość zapisywania i porównywania wyników z innymi zawodnikami. Bezpłatna aplikacja wykorzystuje obraz z kamery smartfona, na który została nałożona wygenerowana w czasie rzeczywistym grafika 3D.

By rozpocząć grę w trybie rozszerzonej rzeczywistości w trybie multiplayer wystarczy kilka prostych kroków:

 1. Pobierz aplikację King of Cards ze sklepu Windows Phone.
 2. Uruchom aplikację na telefonie Lumia.
 3. Pobierz tzw. marker, który jest umieszczony w zakładce Settings – Print Marker.
 4. Wydrukuj marker na białej kartce papieru i połóż ją przed kamerą telefonu.
 5. By rozpocząć grę w trybie multiplayer, połącz się z tą samą siecią WiFi, co Twój przeciwnik.
 6. Ruszaj do boju!

„Wojnę” można też rozgrywać w pojedynkę (bez funkcji rozszerzonej rzeczywistości). Aplikację możecie pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows Phone dla telefonów z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1. Poniżej zamieszczam film prezentujący grę a tuż pod nim znajdziecie odnośniki do pobierania.

Pobierz King of Cards na Windows Phone 8 / 8.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR
 • Jakub Przybyło

  Ktoś wpadł na świetny pomysł. Szkoda że nie ma kilku gier karcianych. Mam nadzieję że wkrótce pojawi się więcej takich gier. Propozycja dla twórców ode mnie to dodać kilka wersji bohaterów do wyboru np. Smoki ( król byłby smokiem w koronie a joker trójgłowym smokiem) ninja czy kosmici

 • Michal23

  fajny pomysl

 • Patrycja Koślacz

  kto powie gdzie można wydrukować planszę?