King of Cards – przenieś wirtualną rozrywkę do świata rzeczywistego!

King of Cards to pierwsza gra na smartfony z systemem operacyjnym Windows Phone opierająca się na rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality) i oferująca rozgrywkę w trybie multiplayer. Gra King of Cards  to nowa odsłona powszechnie znanej gry karcianej tzw. wojny. Użytkownicy smartfonów Lumia mogą teraz przenieść się w miejsce, gdzie rzeczywistość łączy się z wygenerowanym komputerowo światem.

King of Cards

W King of Cards animowani bohaterowie „wychodzą” z kart i stają do walki na wirtualnym stole do gry. Każda karta ma swojego bohatera, więc uczestnicy zabawy nie będą się nudzić. Rywalizację podgrzewa możliwość zapisywania i porównywania wyników z innymi zawodnikami. Bezpłatna aplikacja wykorzystuje obraz z kamery smartfona, na który została nałożona wygenerowana w czasie rzeczywistym grafika 3D.

By rozpocząć grę w trybie rozszerzonej rzeczywistości w trybie multiplayer wystarczy kilka prostych kroków:

  1. Pobierz aplikację King of Cards ze sklepu Windows Phone.
  2. Uruchom aplikację na telefonie Lumia.
  3. Pobierz tzw. marker, który jest umieszczony w zakładce Settings – Print Marker.
  4. Wydrukuj marker na białej kartce papieru i połóż ją przed kamerą telefonu.
  5. By rozpocząć grę w trybie multiplayer, połącz się z tą samą siecią WiFi, co Twój przeciwnik.
  6. Ruszaj do boju!

„Wojnę” można też rozgrywać w pojedynkę (bez funkcji rozszerzonej rzeczywistości). Aplikację możecie pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows Phone dla telefonów z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1. Poniżej zamieszczam film prezentujący grę a tuż pod nim znajdziecie odnośniki do pobierania.

Pobierz King of Cards na Windows Phone 8 / 8.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR