Kiedy pojawi się nowa kompilacja w szybkim kręgu Windows Insider?

Zniecierpliwieni uczestnicy programu Windows Insider w dalszym ciągu czekają na nową aktualizację w szybkim kręgu. Niestety w tym tygodniu Microsoft nie udostępnił nowszej kompilacji i już wiemy dlaczego. Dona wraz z życzeniami noworocznymi wyjaśniła powód, dla którego musimy zaczekać na nową aktualizację najprawdopodobniej do przyszłego tygodnia.

Poprzednia aktualizacja dla telefonów o numerze Build 14977 w szybkim kręgu miała miejsce pierwszego grudnia czyli ponad miesiąc temu. Wiele osób liczyło, że po tak długiej przerwie nowa wersja systemu pojawiła się w pierwszym tygodniu stycznia. Niestety tak się nie stało i mamy w tej sprawie oficjalne oświadczenie Dony Sarkar, szefowej działu Windows Insider.

Many of you have been asking about getting a new build this week. Unfortunately, we don’t have a good candidate to release to you right now. We have hit an issue with N + 1 updates (the update path going forward from one build to another). We have a commitment to never leave our community in a bad state if we can help it. We certainly don’t want to release a build that would leave Insiders stuck and requiring a reinstall of Windows to get back into a good state. We believe we have solved the issue and are pushing new builds out through our internal rings right now to test the solution. If everything looks good, we hope to have a new build for you next week.

Wielu z Was pytało o to, czy w tym tygodniu pojawi się nowa kompilacja. Niestety, nie mamy na tę chwilę dobrego kandydata. Natknęliśmy się na błąd z aktualizacjami N + 1 (ścieżka aktualizacji z jednej kompilacji na następną). Zobowiązaliśmy się nigdy nie zostawiać naszej społeczności w złym stanie, jeśli wcześniej możemy temu zaradzić. Nie chcemy udostępniać kompilacji, który spowoduje konieczność ponownej instalacji systemu Windows, aby wrócić do prawidłowego stanu. Wierzymy, że udało nam się rozwiązać problem i udostępniliśmy nowe kompilacje w wewnętrznych kręgach, aby sprawdzić rozwiązanie. Jeżeli testy przejdą pomyślnie to mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu pojawi się nowa kompilacja.

Nie pozostaje nam nic innego jak dalsze oczekiwanie na nową kompilację w szybkim kręgu Windows Insider. Warto przypomnieć, że kilka dni temu w wewnętrznych testach pojawiła się nowa kompilacja o numerze Build 15002. Jeżeli jednak ona również posiada omawiany błąd to otrzymamy kompilację z wyższym numerem. Wraz z kolejną aktualizacją powinno pojawić się kilka nowości, które opisałem w tym artykule.

Źródło: Centrum opinii