Kiedy pojawi się aktualizacja Windows Phone 7.8 dla telefonów Nokia Lumia?

Pod koniec zeszłego roku informowałem o dostępności aktualizacji Windows Phone 7.8 dla polskich wariantów telefonów Nokia Lumia. Aktualizacja Windows Phone 7.8 jest dostępna od grudnia zeszłego roku na serwerach Nokii. Niestety nie została ona w dalszym udostępniona. Według ostatnich informacji aktualizacja powinna się rozpocząć z końcem stycznia.

Windows Phone 7.8

Microsoft jeszcze w listopadzie zeszłego roku informował o aktualizacji Windows Phone 7.8, która miała się rozpocząć z początkiem 2013 roku. Nauczony doświadczeniami z aktualizacjami dla systemu Symbian i tym razem podszedłem sceptycznie do tej informacji. Mamy już prawie koniec stycznia a informacje napływające z różnych źródeł są sprzeczne. W zeszłym tygodniu Orange poinformowało o zaakceptowaniu oprogramowania Windows Phone 7.8. Z kolei zagraniczni operatorzy przewidują aktualizację dopiero na przełomie lutego oraz marca.

Jeżeli Microsoft zdecyduje się na udostępnienie aktualizacji Windows Phone 7.8 dla większości smartfonów Nokia Lumia pierwszej generacji (Nokia Lumia 610, Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900) w tym samym czasie dla telefonów niebrandowanych jak i pochodzących od operatorów sieci to najbardziej poszkodowani będą Ci pierwsi. Proces zatwierdzania i akceptacji nowej wersji firmware u operatorów może jeszcze trochę potrwać a co za tym idzie wydłuży się czas oczekiwania na aktualizację Windows Phone 7.8.

Szczegółowe informacje o nowościach i zmianach w oprogramowaniu Windows Phone 7.8 znajdują się w tym artykule. Zachęcam również do zapoznania się z aplikację Nokia Care Suite, dzięki której zniecierpliwieni właściciele smartfonów Windows Phone 7.5 mogą wgrać najnowsze oprogramowanie bez potrzeby czekania na oficjalną premierę.

Źródło: opracowanie własne na podstawie orange.pl, microsoft.com, telestra.com.au