Aktualizacja Creators Update usunie Kącik z aplikacjami z naszych telefonów

Microsoft poinformował wczoraj przy okazji udostępnienia nowej kompilacji Build 15014 w szybkim kręgu Windows Insider, że usuwa Kącik z aplikacjami z systemu Windows 10 Mobile. To oznacza, że wraz z aktualizacją Creators Update funkcja zostanie usunięta ze wszystkich telefonów z tym systemem.

Dzięki Kącikowi z aplikacjami mogliśmy w łatwy i szybki sposób pozwolić innym użytkownikom na korzystanie z wybranych aplikacji w naszym telefonie. Innymi słowy tworzyliśmy nowy ekran startowy z przypiętymi do niego aplikacjami. Microsoft podjął decyzję o wycofaniu tej funkcji wraz ze zbliżającą się aktualizacją Creators Update. Głównym powodem takiej decyzji jest niskie użycie tej funkcji przez użytkowników.

W zeszłym roku wraz z aktualizacją Anniversary Update został usunięty Kącik dziecięcy, który posiadał podobną funkcjonalność. Teraz Microsoft zamierza usunąć Kącik z aplikacjami, który nie jest już dostępny w testowych kompilacjach począwszy od numeru Build 15007. Czy będzie Wam brakowało tej funkcji?

Źródło: Microsoft