Już wkrótce zobaczymy nowe flagowe modele Lumia z systemem Windows 10 Mobile

W ostatnim czasie Microsoft zmienił znacząco podejście do swojego mobilnego działu telefonów, który wykupił od firmy Nokia. Zmiany najboleśniej dotknęły samych pracowników, których zostanie zwolnionych aż 7800 w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy. W sieci zaczęły nawet krążyć plotki dotyczące tego, że Microsoft planuje zaprzestać produkcji telefonów Lumia.

Terry Myerson, szef działu systemu Windows oraz działu mobilnego, rozwiał dzisiaj wszelkie spekulacje informując, że w niedługim czasie zobaczymy nowe, flagowe Lumie z systemem Windows 10 Mobile. Myerson wydał oświadczenie na konferencji Worldwide Partner Conference w Orlando:

[quote style=”1″ author=””]Last week we announced a focusing on our Lumia lineup, but let me be clear: soon you will see premium new Lumias designed for Windows 10.[/quote]

Ponadto jakiś czas temu Microsoft potwierdził, że smartfony Lumia zostaną podzielone na trzy grupy – telefony budżetowe, telefony biznesowe ze średniej półki oraz flagowce. To oznacza, że gigant z Redmond nie planuje porzucenia produkcji telefonów a wręcz przeciwnie. Już niebawem dowiemy się jak będą wyglądać oraz jaką będą posiadać specyfikację nowe flagowe modele Lumia.

Być może więcej dowiemy się na targach IFA, które odbędą się na początku września w Berlinie. Microsoft potwierdził, że wystąpi z konferencją prasową dotyczącą systemu Windows 10 dla komputerów.

Z wcześniejszych plotek może wynikać, że Microsoft zaprezentuje modele Lumia 940 oraz Lumia 940 XL. Niestety do tej pory nie pojawiło się żadne potwierdzenie tej informacji. Jak myślicie czym nas zaskoczy Microsoft?

Źródło: Windows Central