Już wkrótce zobaczmy pierwsze urządzenie Microsoft Lumia

W zbliżających się tygodniach i miesiącach zobaczymy jeszcze więcej nowości związanych ze zmianą marki Nokia Lumia na Microsoft Lumia. Dzisiaj na blogu Conversations pojawił się wywiad z panią Tuula Rytilä, która jest wiceprezesem marketingu w dziale telefonów w fimie Microsoft. Zapraszam do przeczytania odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące tej przemiany.

Conversations: Rozpoczęliśmy przemianę z marki Nokia Lumia na Microsoft Lumia. Czy możesz nam powiedzieć nieco więcej na temat tej zmiany? Jakie konkretnie zmiany zobaczymy?

Tuula: To jest bardzo ekscytujący czas dla nas jak i produktów Lumia. Być może zauważyliście w ostatnich miesiącach, że zdążyliśmy już wprowadzić nowe nazwy dla naszych aplikacji aby bardziej ukazać, że należą teraz do Microsoftu.

Nasze globalne oraz lokalne strony również przejdą przemianą jak już o tym wspominaliśmy oraz nasze kanały społecznościowe również otrzymają nową nazwę – będą teraz nosić nazwę Microsoft Lumia. Chcielibyśmy zaprosić naszych fanów aby w dalszym ciągu podążali za nami na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Conversations: Kiedy zobaczymy pierwsze urządzenie Microsoft Lumia?

Tuula: Nie będę udzielać informacji dotyczących przyszłych prezentacji produktowych ale mogę powiedzieć, że czekamy na zaprezentowanie urządzenia Microsoft Lumia. Jest to naturalny bieg rzeczy, że wszystkie urządzenia, które wyszły spod skrzydeł Nokii będą teraz pochodzić od Microsoftu.

Obietnica wspaniałych doświadczeń z urządzeniami Lumia pozostania taka sama jaką użytkownicy znają i kochają. Telefony będą w dalszym ciągu korzystać z usług Microsoftu takich jak Office, OneDrive, Skype czy Bing aby wspierać użytkowników w pracy oraz w prywatnym życiu.

Conversations: Czym jest Lumia?

Tuula: Microsoft został założony z wizją umieszczenia komputera w każdym domu i na każdym biurku. Z telefonami Lumia Microsoft dostarcza technologię mobilną dla każdego. Zaprezentowaliśmy innowacje takie jak zaawansowane funkcje aparatu, bezprzewodowe ładowanie, przodujący design i wprowadziliśmy te funkcje do naszego portfolio. Będziemy dalej to kontynuować. Microsoft nadal dąży do wprowadzania wspaniałych doświadczeń Lumia z silnym portfolio telefonów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodatkowo Lumia jest teraz częścią rodziny produktów Microsoft takich jak Xbox, Windows czy Surface wraz z wachlarzem usług takich jak Skype, Office czy Bing.

Conversations: Czy to oznacza, że obecne telefony Nokia Lumia, które są na rynku są już nieaktualne?

Tuula: Oczywiście, że nie! Microsoft będzie kontynuował sprzedaż oraz wsparcie dla wszystkich telefonów Nokia Lumia, które są dostępne na rynku, w tym telefony, które zostały ostatnio zaprezentowane czyli Lumia 830, Lumia 730 oraz Lumia 735. Tak jak powiedziałam wcześniej, obietnica wspaniałych doświadczeń pozostanie. Będziemy w dalszym ciągu honorować gwarancje klientów oraz zapewniać serwis na najwyższym, światowym poziomie.

Conversations: Czy zobaczymy jeszcze telefony Nokia z Microsoftu?

Tuula: Tak! Microsoft będzie kontynuował sprzedaż telefonów z marką Nokia. W szczególności będą to smartfony telefony budżetowe takie jak Nokia 130. Posiadamy licencję na markę Nokia dla tego typu urządzeń.

Logo Microsoft

Źródło: Conversations