Już wkrótce zadebiutują nowe uniwersalne aplikacje Facebook oraz Messenger

Dzisiaj podczas konferencji Build 2016 Microsoft poinformował, że już wkrótce użytkownicy systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile będą mogli pobrać nowe, uniwersalne aplikacje Facebook oraz Messenger. W niedługim czasie pojawi się również nowa aplikacja Vine oraz Instagram. Ta ostatnia jest już dostępna w sklepie w wersji beta.

Pierwszy dzień konferencji Build 2016 nie przyniósł żadnych nowości związanych z telefonami Windows 10 Mobile. Wszystkie dzisiejsze informacje dotyczyły w głównej mierze komputerów z systemem Windows 10 oraz deweloperów, którzy będą mogli tworzyć aplikacje dla wszystkich systemów jednocześnie – więcej informacji w tym temacie znajdziecie tutaj.

Jedyną interesującą dla nas informacją jest to, że już niebawem w sklepie pojawią się nowe, uniwersalnej aplikacje Facebook oraz Facebook Messenger. Nie wiadomo czy w pierwszej kolejności nowe aplikacje będą dostępne dla komputerów czy pojawią się jednocześnie dla wszystkich urządzeń.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z odświeżoną aplikacją Instagram to poniżej zamieszczam odnośnik do sklepu.

Kod QR

Źródło: Konferencja Build 2016