Aktualizacja: Już wkrótce otrzymamy nowe oprogramowanie dla Lumii 950 / XL

Dzisiaj rozpoczęło się rozsyłanie nowej wersji oprogramowania układowego dla telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Na tę chwilę aktualizacja nie jest jeszcze dostępna w Polsce ale użytkownicy z różnych krajów zgłaszają, że otrzymali nowe oprogramowanie.

Na tę chwilę wiadomo jedynie, że oprogramowanie układowego podskoczyło z wersji 01078.00027.15506.020xx do wersji 01078.00038.16025.390xx. Pamiętajcie, że jest to tylko i wyłącznie aktualizacja oprogramowania układowego bez aktualizacji systemu operacyjnego, który pozostaje w dalszym ciągu w wersji 10.0.10586.29.

Lumia 950 - nowe oprogramowanie układowe

Aktualizacja dla polskich flagowców powinna być dostępna w ciągu kilku kolejnych dni. Jak tylko pojawi się aktualizacja w naszym kraju to niezwłocznie Was poinformuje o tym fakcie. Do tego momentu z pewnością poznamy również szczegółową listę zmian.

Jeżeli testujecie najnowsze kompilacje systemu Windows 10 Mobile to aby otrzymać aktualizację oprogramowania układowego musicie przełączyć w aplikacji Windows Insider otrzymywanie aktualizacji na opcję Production. Po zaktualizowaniu telefonu możecie z powrotem wrócić do szybkiego kręgu czyli Fast.

Aktualizacje oprogramowania układowego to nic innego jak aktualizacja sterowników podzespołów w naszych telefonach, dzięki którym możliwe jest wyeliminowanie różnych błędów takich jak na przykład przegrzewanie się telefonu, problemy z łącznością czy szybkie zużycie baterii.

Aktualizacja godz. 22:35

Przed chwilą Microsoft opublikował szczegółową listę zmian w najnowszej wersji oprogramowania układowego:

  • Poprawki stabilności.
  • Ulepszenia w niezawodności GPS.
  • Ulepszenia w jakości dźwięku w trakcie rozmowy.

Źródło: Reddit, Microsoft Community