Już wkrótce otrzymamy dostęp do nowych kompilacji systemu Redstone 2

Przez ostatnie kilka miesięcy uczestnicy programu Windows Insider testowali najnowsze kompilacje systemu z rozgałęzienia Redstone 1. Czas sprawdzania dobiegł końca i już w przyszłym tygodniu system z tego rozgałęzienia zostanie udostępniony jako oficjalna aktualizacja o nazwie Anniversay Update. Microsoft jednak nie zwalnia prac co oznacza tym samym, że testerzy już wkrótce otrzymają dostęp do nowego rozgałęzienia o nazwie Redstone 2.

Pierwsza kompilacja z rozgałęzienia Redstone 2 o numerze Build 14894 jest już widoczna na stronie BuildFeed. To oznacza, że już w niedługim czasie uczestnicy programu Windows Insider zapisani do szybkiego kręgu aktualizacji będą mogli sprawdzić nowości oraz zgłosić błędy jakie napotkają w najnowszym rozgałęzieniu systemu.

Niestety nie wiadomo kiedy otrzymamy dostęp do testów najnowszych wersji systemu. Prawdopodobnie nowe kompilacje zostaną udostępnione po premierze oficjalnej aktualizacji Anniversary Update. Być może Microsoft nas zaskoczy i udostępni Redstone 2 jeszcze przed premierą. Na tę chwilę nie wiadomo również czy wszystkie dopuszczone telefony do oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile otrzymają możliwość testowania nowych kompilacji.

Źródło: BuildFeed.net

Dziękuję monioks za informację!

 • Szymon

  Czekam na nowości

  • Konrad Uroda-Darłak

   W pierwszej kompilacji ich raczej nie znajdziesz.

   • RicharD Faramund

    Dlaczego nie? Właśnie pierwsza kompilacja powinna zawierać wszystko to co planowane jest od wielu miesięcy. Tak jest z betami nowych wersji androida i iOS. Tak było w przypadku wersji testowych WP8.1, czy nawet WM10.

    • Ale tak nie byli z rs1 gdzie pierwsza kompilacja to byka tylko podstawa do dalszych zmian

     • RicharD Faramund

      Tak, ale RS1 trudno nazwać nową wersją systemu. to rzeczy z którymi nie zdążyli na premierę.

    • Tensa

     Tez tak myślę. Na początku wrzucenie nowości, a potem dopracowywanie ich. Tak powinno byc w becie.

   • Szymon

    To nic i tak czekam

    • Konrad Uroda-Darłak

     Nie tylko Ty 😛

 • mariuszpurwin

  Ciekawe tylko ile z telefonów dopuszczonych do RS1 nie będzie mogło aktualizować się do RS2 😀

  • Michał Jasiński

   Też jestem tego ciekaw. Może nie będzie tak źle ?

  • ciekawy

   A ja bym się nie zdziwił, jakby wszystko oprócz x5x odcięto w RS2. Wszystko, co jest, albo w zeszłym roku było do kupienia w sklepach (oprócz modeli z 512mb RAM), dostało aktualizację do W10M i najprawdopodobniej dostanie do RS1, a to i tak nienajgorzej (nie mówię, że jakoś cudownie). W Androidzie jest podobnie albo gorzej.

   • Slevin

    Ale po co tłumaczyć sobie że gdzieś indziej jest gorzej to takie nasze polskie podejście „jest dobrze bo inni mają gorzej”, zamiast zrobić tak jak obiecali dać wszystkim aktualizacje, nie chcesz nie instaluj, chcesz wcześniejszą wersje to sobie zainstaluj z PC, chcesz nowszą nie ma problemu… Po co to jeszcze bardziej rozdrabniać. Developer obecnie nie wie co ma zrobić bo już teraz powinien mieć 3 (a minimum 2) aplikacje do WP7, WP8, W10M, bo każdy system ma jakiś % udziałów. A kto wie czy za rok MS nie wpadnie na pomysł pisania systemu od nowa 🙂

    • ciekawy

     „zamiast zrobić tak jak obiecali dać wszystkim aktualizacje” – ja piszę o aktualizacji dla x3x i x4x, tam nic chyba nie obiecywali? Czy się mylę?

     A aktualizacja dla x2x – tak zgadzam się, że zrobili z mordy du** i ich nie bronię w tej kwestii – porażka. Tutaj powinni chociaż zachęcić ew. jakimiś rabatami – np. 50% do zmiany sprzętu.

     • Slevin

      To już nawet pomijając obietnice czy były czy nie. Jeśli zależy im na systemie to powinni aby możliwie jak najwięcej ludzi miało najnowszą wersję.

     • ciekawy

      Prawda i z tym nie ma co dyskutować.

      Ale RicharD Faramund napisze zaraz, że przecież im na niczym nie zależy i to projekt zamknięty ;p

      Albo da mi plusa – bo napisałem to za niego ;p

 • Slevin

  Mogli by dać więcej nowości do testowania, nawet takich z których się finalnie wycofają na jakiś czas. Ale żeby ten Insider jakoś wykorzystać bo obecnie użytkownicy wersji testowych nie mają wpływu praktycznie na nic… Dali by tryb poziomy, jakieś kafelki z akcjami np maźnięcie w prawo usuwa powiadomienie, w lewo odpisuje na nie. I co chwile wyskakujące okno aby ocenić rozwiązanie. Bo ludzie testują, piszą swoje uwagi, a wszyscy w MS na to zlewają. Insider mógł być i pewnie jeszcze może być czymś gdzie user buduje system. A nie tylko „dawcą” telemetrii. A to musiał by MS chcieć posłuchać ludzi.

  • W insiderze na pc jest kilka rozwiązań do testowania a potem trzeba wybrać które nam sue podoba i dlaczego

   • Slevin

    Przyznam że dawno nie testowałem nic na PC, chyba wyrosłem z ciągłych reinstalacji systemu, formatowania itp albo po prostu zaczęło wszystko działać i nie zwalniać z czasem 🙂

    To jeśli mają takie rozwiązania szkoda że tego nie zaimplementują do mobile. Osobiście jak instalowałem testowe wersje miałem cichą nadzieję że będę świadkiem jakiś fajnych pomysłów a tutaj nic.

    Efekty odblokowania telefonu pokazali lata temu i miało coś się ruszyć przy okazji 10? Live Lock Screen czy jakoś tak.

  • krzysiek

   Tylko sporo ludzi będzie narzekać na bugi, zwiechy itp. Ja jestem za. Ja instalowałem nawet chińskie buildy wm5.5 na mio a701 żeby sprawdzić jak działa. Niektórzy łapią nieoficjalne nowości i później mają pretensje. W przypadku wp10 i nawet na tym forum tez tak było.

 • RicharD Faramund

  Tymczasem podano liczby.
  MS sprzedał zaledwie 1.2 mln lumii w ostanim kwartale. Przypomnę, że kwartały z 8 mln uważano za katastrofę.
  To naprawdę szokujące, bo lumie są bardziej widoczne w sklepach i u operatorów niż rok temu. Sam system jest też ciekawszy.
  Seria LX5X po prostu nie trafiła w serca klientów.

  • Jest osobny artykuł na ten temat.

 • aastelix

  Czy Microsoft ma jakiś pomysł na rozwój sprzedaży swoich telefonów? Bo jak na razie przypomina mi to sytuację BlackBerry. Równa jazda w dół. Trzeba przyznać, że MS ma rozmach ale czym chcą sprzedawać swój system?

  • Microsoft będzie sprzedawał telefony przede wszystkim do sektora biznesowego. Chce powtórzyć sukces urządzeń typu Surface. Sytuacja przypomina nieco BB ale z tą różnicą, że MS ma plany: http://msmobile.pl/microsoft-potwierdza-nowe-flagowce-wsparcie-dla-windows-phone-oraz-sektor-biznesowy

   • Tyran1918

    Czyli ten sam target co u BlackBerry. Kanadyjczykom obecnie w ogóle takie podejście nie wypaliło. Microsoft ma tę przewagę, że buduje jakąś pełną ofertę na desktopy, laptopy, tablety, konsole i smartfony. Nie wychodzi im to jednak najlepiej, więc wiadomo, że jak nie idzie to może biznes coś weźmie. Długo jednak na takim podejściu nie pojadą, bo to za duży moloch by biznes mu wystarczył.

    • aastelix

     Według mnie MS ma większe szanse na rynek biznesowy właśnie dlatego, że ma produkt do wielu zastosowań. U mnie w firmie też idą w Microsoft. Jest już Microsoft Exchange Active Sync, on drive, Office, serwery, desktop. A wkrótce nawet system do sprzedaży hurtowej, księgowania itd… A to wszystko dla kilkunastu tysięcy ludzi na całym świecie.
     Brskuje jeszcze służbowych telefonów z W10M. Tutaj cały czas bazują na Androidzie. Ale w przyszłym roku w styczniu będą wymieniać tylko nie wiem na co. Z 10 nie ma dużego wyboru.

     • Adam Fierek

      Po co telefony z W10M? Aplikacje na ten system nawet nie potrafią się z SQL łączyć, co dopiero jakieś szersze zastosowania biznesowe.

  • Tyran1918

   W kwestii smartfonów identyczna sytuacja jak u BB, z tą różnicą, że M$ ma usługi na Androida i iOS, które przyciągną sporą rzeszę klientów, a BB tego nie miało i nie ma. No i raczej Microsoft na Androida nie przejdzie 🙂

   • aastelix

    Nie, bo mają kasę i pomysł na rozwój.

 • DzieX

  Trzeba się szybko przestawić na krąg release preview, bo pierwsze buildy z nowych gałęzi są tragiczne.

  • zakius

   znaczy ja się tego obawiam, chociaż zmiana z TH2 na RS1 była spora i na początku działała nowa wersja API bez zgodności ze starą i takie tam, teraz może być znacznie lepiej
   ale i tak przeczekam 😀

  • Piotr Jaworski

   Warto przypomnieć sobie co MS pisze o przystępowaniu do Insidera. To kompilacje na DRUGI a nie na główny telefon i dla testerów – osób mających chęć wyszukiwania i opisywania błędów. Narzekać na błędy można dopiero po oficjalnej premierze, dopiero wtedy można mówić o niedopracowaniu.

   • DzieX

    Czy ja narzekam?

 • marcin

  Z RS2 pewnie wykluczą wszystkie telefony, które nie miały fabrycznej 10. Wobec tego ciekawe kto a raczej ilu będzie testerów nowej kompilacji RS2, skoro sprzedaż telefonów spod znaku Ms ciągle spada i zainteresowanie mobilną 10 maleje.

  • przez takie głupie krakanie ludzie odchodzą od platformy, czemu mieliby wykluczyć?

   • Adam Fierek

    Nie przez takie głupie krakanie tylko przez decyzje i posunięcia Microsoftu.

   • marcin

    Czemu krakanie? Krzysiek nie rozumiem twojego oburzenia. Do 10 nie dopuścili wszystkich, do RS1 tylko nieliczni z logo Nokia, więc mnie nie zdziwi jeśli dopuszczą tylko te z fabryczną 10. Nie widzę powodu żeby się oburzać. Sam wiesz jaki jest MS, więc moim zdaniem nie powinno cię to dziwić. A ludzie odchodzą od WM10 bo mają dość poczynań MS. Prawda jest taka, że mobilna 10 nie dorówna 8.1 ani szybkością działania ani brakiem błędów. Minęło już sporo czasu od oficjalnej aktualizacji a system nie jest w 100% dopracowany. Nie twierdzę, że jest źle, ale sam wiesz doskonale, że dobrze też nie jest. Wypuszczą RS1 i będzie ciągle poprawiany i jestem przekonany, że nie zadowoli obecnych użytkowników w 100%. Lubię 10, podoba mi się, dobrze mi się z nim współpracuje. Jednak w przeciwieństwie do ciebie głowy bym nie dał,że wszystko będzie cacy. MS wywijał różne numery i tym zniechęca do siebie użytkowników obecnych i ewentualnie nowych jeszcze niezdecydowanych. I to jest problem a nie to, że napisałem,że RS2 może być tylko dla słuchawek z fabryczną 10

    • „Do 10 nie dopuścili wszystkich, do RS1 tylko nieliczni z logo Nokia”

     Wszystkie telefony, które dostały aktualizację Th2 otrzymają RS1 i nie widzę powodów dla których miałyby nie dostać RS2 i 3. Jak ktoś raz zakwalifikował się do usługi to w niej jest i denerwuje mnie takie gadanie że do Redstone dopuszczą tylko x5x, bo to jeszcze bardziej ludzi zniechęca do systemu. Chyba ze piszesz o odcięciu insidera dla x2x dla mnie też to jest niezrozumiałe, jak ktoś chce to niech sobie testuje RS1 na L925… odcinanie ludzi od systemu to strzelanie sobie w kolano

     • marcin

      Zgadzam się z twoim ostatnim zdaniem. Ale wyjaśnij mi w jaki sposób moje przypuszczenia o odcięciu telefonów z logo Nokia od RS 2, 3 zniechęca ludzi do systemu? To bzdura, bo jeśli komuś 10 odpowiada i jest z niej zadowolony to ma w dupie czy dostanie dalsze niewiadome (czy wogóle będą) kolejne aktualizacje. Poza tym bardziej wziąłbym pod uwagę robienie w wała, przez MS, ludzi, którzy testują, używają mobilnej 10 bo ten system istnieje tylko dzięki nim.
      Moje przypuszczenia i domysły to moja prywatna opinia, a skąd się wzięła? Ano stąd, że czytam komentarze obserwuję fora poświęcone mobilnej 10 i jestem świadomy jaj, jakie MS robi sobie z ludzi. Może za jakiś czas wrócimy do tej rozmowy i wówczas okaże się kto z nas miał rację.

     • Marcin Wieruszewski

      Odcinanie słuchawek Nokii od W10 skutkuje tym, że coraz mniej
      firm produkuje aplikacje dla W10 mobile, bo jest tam coraz mniej
      użytkowników. Szkoda bo system
      jest całkiem fajny i wolę go od Androida. Im mniej producentów robi programy dla W10, tym mniej osób chce nabyć słuchawkę napędzaną systemem Microsoftu.

     • marcin

      Zgadza się. Polityka jaką prowadzi MS prowadzi do tego, że ludzie porzucają WM10. Zamieszanie wokół oficjalnej aktualizacji, odcięcie wielu słuchawek (obecnie nawet z Insidera), niezbyt udana premiera 950-tek. To musiało zniechęcić użytkowników jak też developerów do mobilnych okienek. Mnie to nie dziwi. Ja osobiście lubię ten system, ale jak długo potrwa ta „sympatia” to zależy tylko i wyłącznie od poczynań MS. Obecnie mam L930 i jest ok

   • DzieX

    Zapewniam Cię, że nie przez to krakanie 😉

 • Przy okazji, czy ktoś korzysta z internetu LTE Orange, mam do wyboru LTE 121 Mb/s lub dalej stacjonarny 20 Mb na kablu… chodzi mi czy lte działa stabilnie

  • aastelix

   Wszystko zależy od Twojej lokalizacji. Kup jakiś starter lte i sprawdź. Łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

   • być moze wezmę umowę przez internet, 30 dni na rozmyślenie się

    • ciekawy

     a nie 14? 😉 Jak miałbym 20Mb/s po kablu pewne i DO 121Mb/s bardzo niepewne wybrał bym po kablu 😉 Chyba, że w okolicy dużo osób nie korzysta z nadajnika Orange, to powinno być eleganckie LTE

     • 20 Mb po kablu wyciąga zawsze 100%, LTE nigdy nie miałem, ale słyszałem negatywne opinie

    • DzieX

     Jeśli LTE to niestety tylko w plusie.

     • aastelix

      Pozwolę sobie nie zgodzić się. Mam Plus LTE na kartę i jestem rozczarowany. W miejscach gdzie bywam H+ od T-M działa znacznie żwawiej. W 90% to LTE w Plusie działa gorzej.

     • DzieX

      Nie wiem w jakich miejscach przebywasz, ale niestety plus wygrywa. Piszę „niestety”, no poza tym ta firma to beton.

     • Patrollej33

      H+ to nie LTE, tylko 3G – i w tym wypadku oczywiście, że T-mobile będzie najszybszy. Ale w 4G (LTE) najlepiej wypada Plus.

     • aastelix

      W Bielsku-Białej jest tragedia i tak jak pisałem T-M działa lepiej. Tam gdzie na 3G od T-M mam prędkość około 37mb to LTE Plus ma około 15. I co to jest za lte? Tak mam prawie w całym regionie Podbeskidzia. Pokrycie sieci zdecydowanie lepsze w T-M.

  • largi

   Zależy ile od BTS jesteś.

  • Jak chcesz mieć problemy, to bierz LTE. Ja bym jednak został na kablu. Internet mobilny (bez względu na operatora) jest dobry jako dodatkowy (awaryjny, na wyjazdy) dostęp do Internetu, a nie na stały domowy dostęp na kilka komputerów.

   • jakie problemy masz na myśli? zrywanie połączeń, ograniczenia w transmisji danych?

   • zakius

    jak chcesz mieć problemy to bierz orange
    masz, naprawiłem

  • Piotr Jaworski

   Sprawdź sobie na mapie którego operatora BTS jest najbliżej i od tego weź LTE. Żeby internet działał poprawnie musisz mieć sygnał najwyżej -65Mdb (czym mniej tym lepiej) Znaczenie ma też ilu użytkowników będzie się łączyć z „twoim” BTSem w godzinach szczytu (jak gęsto zabudowany teren, ile dużych biur)
   No i router raczej nie ten co daje operator. Mam LTE Orange już prawie dwa lata. Przerwy były tylko 2 wieczory w trakcie modernizacji sieci. Prędkość 20-35. czasem 40. niski ping. Router (zte) czasem zrywa. W tej cenie nie dostane więcej i lepiej po sieci telefonicznej a kabla u mnie nie ma.

   • sprawdziłem na mapach UKE, bts Orange LTE mam tuż za płotem, 200 metrów od posesji. z innych operatorów niestety cisza, czyli im bliżej tym lepiej?

    • Piotr Jaworski

     No to blisko 🙂 Ne wiem jak można się dowiedzieć o ruchu na tym BTS. Jeśli masz możliwość wzięcia oferty na próbę to próbuj. Może być całkiem ok.

 • Michał Jasiński

  Mam taką sprawę. Nie mogę wysłać wiadomości mms. Jakieś porady, żeby to ustawić? Za każdym ponownym wysłaniu mam komunikat, że nie można wysłać.

 • Po raz pierwszy odpaliłem dzisiaj continuum i jestem zaskoczony jak to wszystko szybko chodzi! zasuwa niczym android na samsungu s7, rozszerzone funkcje, menu start, a robienie zdjęć przy pomocy aparatu z obrazem wyświetlanym na ekranie to już poezja, do tego zero lagowania, myślałem że continuum to jakaś wolno działająca popierdółka a tu spore zaskoczenie

  • largi

   Szkoda że moja półka cenowa tego bajeru nie obsługuje 🙁

 • DzieX

  Ciekawe..

  • Dziwna sprawa. Niestety nie mam pomysłu co to może być.

   • Sebastian Kulesza

    w nawiązaniu do pytania o powyższy zrzut ekranu, dotyczy on kompilacji na komputer lub tablet,
    po zapisaniu się do niejawnych testów dostajemy wybór
    rs1_release
    RS_PRERELEASE
    po wybraniu pierwszej opcji suwakiem możemy zmieniać zakres od
    release preview wolne lub szybkie aktualizacje
    po wybraniu drugiej opcji możemy zdecydować się tylko wolny lub szybki krąg myślę że może dotyczyć RS2

 • largi

  A teraz mam zasadnicze pytanie 🙂 . Tak sobie myślę skoro już niedługo w kręgu fast będzie RS2 udostępniony, to w jaki sposób będzie dostarczany RS1 skoro TH2 w dalszym ciągu jest rozwijany… Czyżby w nowej rewizji TH2 pojawiła się opcja z zapytaniem o update do RS1? Wie ktoś może ?. Czy aby dostać RS1 trzeba w Insider ustawić krąg Release…. ?

  • Nie wiadomo po co w dalszym ciągu rozwijają TH2. Być może tylko dla PC (firmy mają możliwość wstrzymania aktualizacji i pozostania w bieżącym rozgałęzieniu) bo telefony zostaną od razu zaktualizowane do wersji RS1. Ucieszą się również posiadacze niedopuszczonych telefonów do W10M ponieważ jeżeli wgrali nowy system za pomocą Windows Insider to również otrzymają nowe kompilacje z rozgałęzienia TH2. W kręgu Release Preview będą się teraz pojawiać wyłącznie kompilacje RS1.

   • Piotr Jaworski

    To możliwe, że dla obsługi firm. Przecież W10 było nie zalecane dla firm dłużej niż pół roku od premiery. Oświadczenie MS, że system W10 otrzymał oficjalną rekomendację dla zastosowań biznesowych wyszło dopiero w tym roku.

 • byniszyn1

  Mam pytanie. Czy wybudzenie telefonu dwukrotnym dotykiem ekranu jest już w lumii 650? Jeśli nie, to czy w ogóle to kiedykolwiek się pojawi w tym modelu?

  • Niestety funkcja ta nie jest dostępna dla telefonu Lumia 650. Nie wiadomo również kiedy i czy w ogóle zostanie udostępniona. Nie ma żadnego potwierdzenia ze strony Microsoft.

 • Daniel

  Kurde wy tu się nie raz kłócicie który system jest najlepszy (android, ios czy też windows mobile)…
  A ja wam powiem że najlepszym mobilnym sysemem jest ubuntu XD
  Ps. Nigdy nie kożystałem z mobilnego ubuntu XD

 • aastelix

  Widziałem już na forum zrzut ekranu z RS1 rozszerzenie .33 i nie wiem czemu się to nie pojawia w szybkim kręgu. Czy jest jeszcze coś co powoduje, że wtajemniczeni dostają aktualizację jeszcze szybciej?

  • Tylko pracownicy MS otrzymują nowe kompilacje. Na pewno istnieje sposób na instalację nie będąc pracownikiem ale raczej na forum nie podzielą się tym sposobem.

 • IE Compat

  Hell