Już wkrótce nowe funkcje w Windows 10 Mobile w szybkim kręgu Windows Insider

Od udostępnienia ostatniej kompilacji systemu Windows 10 Mobile w programie Windows Insider minął ponad miesiąc. Microsoft wstrzymał udostępnianie nowych kompilacji ze względu na okres świąteczny i urlopy pracowników. Rozpoczął się Nowy Rok a wraz z nim nowe informacje dotyczące tego co zobaczymy już wkrótce w kolejnych aktualizacjach systemu w szybkim kręgu Windows Insider.

 Ustawienia

W kolejnych aktualizacjach systemu zostaną dodane nowe ustawienia dotyczące aplikacji. Microsoft uporządkował niektóre sekcje w ustawieniach, dzięki czemu nawigacja pomiędzy poszczególnymi ustawieniami stanie się znacznie łatwiejsza. W ustawieniach telefonu pojawią się nowe nowe opcje związane z aplikacjami, dzięki którym będzie można wyświetlać informacje o zainstalowanych aplikacjach, resetować je i wiele więcej. Pojawiły się również nowe ustawienia o nazwie Continue App Experiences, które najprawdopodobniej dotyczą możliwości zapisywania stanu pracy w aplikacjach i przenoszenia go na pozostałe nasze urządzenia, dzięki czemu praca będzie mogła być wznowiona na każdym z naszych urządzeń a nie tylko na tym, na którym rozpoczęliśmy pracę.

Odświeżone zostaną również ustawienia dotyczące łączności z innymi urządzeniami. Teraz użytkownik będzie widział kategorie dla poszczególnych rodzajów urządzeń, które będzie chciał połączyć ze swoim telefonem. Do wyboru będą trzy kategorie: urządzeniach Bluetooth, bezprzewodowe wyświetlacze lub stacje dokujące oraz pozostałe takie jak połączenia DLNA, DIAL, POS czy inne.

Kolejną nowością, która pojawi się już wkrótce, będzie możliwość wstrzymania aktualizacji w ustawieniach Windows Update. Dzięki tej funkcji użytkownicy będą mogli wstrzymać automatyczne pobieranie i aktualizowanie systemu przez okres do 35 dni.

 Microsoft Edge

Przeglądarka Edge również doczeka się kilku ulepszeń w nowych wersjach systemu Windows 10 Mobile. Główną nowością będzie funkcja o nazwie Web Payments czyli płatności internetowe, które zadebiutowały na komputerach wraz z kompilacją Build 14986. Dzięki tego typu płatnościom użytkownicy otrzymają możliwość znacznie łatwiejszego dokonywania płatności bezpośrednio ze stron internetowych.

Mniejszymi zmianami zostanie objęte centrum opcji. Teraz poszczególne opcje takie jak Ulubione, Do przeczytania, Historia oraz Pobrane otrzymają dodatkowe opisy, dzięki czemu użytkownicy od razu będą wiedzieć jak korzystać z poszczególnych funkcji. Kolejną drobną zmianą w przeglądarce ma być zintegrowany sklep z książkami, który prawdopodobnie pozwoli na pobieranie i zapisywanie w ulubionych książek w formacie EPUB.

 Aplikacja View 3D

Aplikacja View 3D do przeglądania trójwymiarowych obiektów zostanie automatycznie zainstalowana wraz z kolejnymi aktualizacjami systemu. Dzięki tej aplikacji użytkownicy mogą otwierać trójwymiarowe modele w formatach 3MF, PLY, OBJ, FBX oraz STL. W niedługim czasie powinna zostać udostępniona funkcja, która pozwoli na skanowanie obiektów za pomocą aparatów w naszych telefonach, dzięki czemu będziemy mogli przenosić przedmioty z naszego otoczenia wprost do naszego telefonu. Prawdopodobnie możliwość taka zostanie wprowadzona w aplikacji Capture 3D a aplikacja View 3D pozwoli na przeglądanie zeskanowanych obiektów.

 

Opisane w artykule nowości powinny pojawić się już wkrótce w szybkim kręgu Windows Insider. Aktualnie w wewnętrznych testach Microsoft dostępna jest kompilacja o numerze Build 15000. Z pewnością w kolejnych aktualizacjach zostaną udostępnione dalsze ulepszenia i poprawki. Wszystkie nowości jakie zostały wprowadzone do tej pory w rozgałęzieniu Redstone 2 i które zostaną udostępnione dla wszystkich w zbliżającej się aktualizacji Creators Update zebraliśmy dla Was w tym artykule.

Źródło: MSPoweruser