Już wkrótce aplikacja OneDrive umożliwi korzystanie z funkcji offline

W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił aktualizację aplikacji OneDrive w szybkim kręgu Windows Insider. Jeden z naszych czytelników zwrócił jednak uwagę, że tym razem oprócz nowego numerka pojawiła się również długo oczekiwana funkcja o nazwie offline. Dzięki niej najnowsza odsłona aplikacji OneDrive umożliwia przeglądanie wybranych przez nas plików z chmury bez konieczności posiadania połączenia z internetem.

OneDrive - tryb offline

W menu głównym aplikacji pojawiła się nowa pozycja o nazwie offline. Po jej kliknięciu zobaczymy krótką informację o nowym trybie, który został wprowadzony do najnowszej wersji aplikacji OneDrive:

Uzyskaj dostęp do ważnych plików w dowolnym momencie. Wybierz plik, a następnie wybierz spadochron, aby zapewnić jego dostępność niezależnie od miejsca, w które się udasz.

Funkcja z pewnością przyda się użytkownikom, którzy muszą mieć stały dostęp do wybranych plików w chmurze nawet w razie braku dostępu do internetu. W najnowszej wersji OneDrive wystarczy zaznaczyć pliki, do których chcemy mieć dostęp offline a następnie musimy kliknąć w ikonkę spadochronu. Pamiętajcie, że na tę chwilę opisywana funkcja jest dostępna wyłącznie w szybkim kręgu Windows Insider. W niedługim czasie nowy OneDrive powinien trafić do kręgu Release Preview a następnie do oficjalnego kręgu aktualizacji czyli dla wszystkich osób z oficjalną wersją systemu Windows 10 Mobile.

Dziękuję Marek za informację!