[OPINIA] Już wiemy które telefony otrzymają aktualizację Windows 10 Mobile Redstone 1

[warning]Po burzliwej dyskusji ustalono, że dane na stronie Microsoft mogą być nieaktualne, niejednoznaczne lub wprowadzające w błąd. Nie należy traktować tego artykułu jako oficjalnego potwierdzenia lub oficjalnego stanowiska Microsoft. Jest to wyłącznie opinia redakcyjna stworzona na podstawie danych ze strony Microsoft. Osobiście liczymy, że wszystkie dotychczasowe telefony zaktualizowane do TH2 dostaną również RS1. Czekamy na kolejne, oficjalne już informacje ze strony Microsoft.[/warning]

Microsoft zaktualizował tabelę z minimalnymi sprzętowymi wymaganiami dla zbliżającej się aktualizacji Windows 10 Mobile Anniversary Update czyli Redstone 1. Rocznicowa aktualizacja posiada numer 1607 a to oznacza, że jej dystrybucja powinna rozpocząć się za nieco ponad jeden miesiąc czyli w lipcu. Zobaczmy, które telefony mają szansę na aktualizację.

Przede wszystkim aktualizacja Windows 10 Mobile Anniversary Update będzie wymagać minimum 1GB pamięci RAM oraz 8GB wbudowanej pamięci – zgodnie z poniższą tabelą. W tym wypadku większość telefonów spełnia wymagania jednak istotniejsze wymaganie znajduje się w kolejnym akapicie.

Minimalne sprzętowe wymagania Windows 10 Mobile Anniversary Update

Kolejnym warunkiem koniecznym do otrzymania aktualizacji Redstone 1 jest posiadanie odpowiedniej wersji procesora:

Wygląda na to, że telefony z systemem Windows Phone 8.1, które zostały dopuszczone do oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile i otrzymały system w wersji Threshold 2 nie otrzymają kolejnej wersji systemu o nazwie Redstone 1. To oznacza, że nie pomyliłem się w swojej opinii, którą wyraziłem w tym artykule:

To oznacza, że większość telefonów Lumia pozostanie z systemem Windows 10 Mobile Threshold 2 w kompilacji 10586. Rozgałęzienie to będzie w dalszym ciągu aktualizowane jednak nie będzie otrzymywać żadnych nowości a jedynie poprawki błędów i udoskonalenia wydajności. Pocieszeniem może okazać możliwość przystąpienia do programu Windows Insider, za pomocą którego telefony Windows Phone 8.1, które zostały dopuszczone do oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile będą mogły wgrać najnowsze kompilacje z rozgałęzienia Redstone 1. Więcej informacji o programie Windows Insider znajdziecie w tym artykule.

Źródło: Microsoft