Już wiadomo ile będzie kosztować aktualizacja nawigacji samochodowej HERE Drive do HERE Drive+

Dzisiaj Nokia za pośrednictwem swojego bloga Conversations by Nokia poinformowała o cenach jakie będą musieli zapłacić właściciele telefonów z systemem Windows Phone 8 za aktualizację nawigacji z wersji HERE Drive do wersji HERE Drive+.

Płatna usługa HERE Drive+ w Windows Phone 8

Zwolnieni z opłaty będą właściciele telefonów Nokia Lumia 620, 810, 820, 822, 920, 925 oraz 928 (i z całą pewnością Nokia Lumia 1020). 71,49zł będą musieli zapłacić posiadacze smartfonów Nokia Lumia 520, 521, 720 oraz pozostałych WP8 na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Niemiec oraz Hiszpanii. W pozostałych państwach posiadacze telefonów WP8 innych niż Lumia zapłacą aż 149,49 zł za nawigację HERE Drive+.

Aby wykupić licencję globalną w modelach Lumia 520 i Lumia 720 należy z menu aplikacji HERE Drive wybrać opcję Uaktualnij. Po uaktualnieniu aplikacja nadal będzie widniała pod nazwą HERE Drive (bez plusa) jednak będzie posiadała licencję globalną. W przypadku smartfonów z WP8 od innych producentów musimy wyszukać aplikację w sklepie Windows Phone.

W powyższej tabeli możemy również zobaczyć w jakich modelach fabrycznie są wgrane usługi HERE z rozbiciem na HERE Maps, HERE Transit, HERE Drive oraz HERE Drive+. Zapraszam również do przeczytania artykułu Czym się różni nawigacja samochodowa HERE Drive od HERE Drive+?

HERE Drive+

HERE Drive+ - sklep Windows PhoneKod QR - HERE Drive+ Beta

HERE Drive

HERE Drive - sklep Windows PhoneKod QR - HERE Drive
 • niezadowolony

  Obawiam się, że raczej nie będzie zbyt wielu chętnych aby zapłacić prawie 150 zł za upgrade, tym bardziej że jest kilka darmowych alternatyw wcale nie gorszych od nawigacji nokii.

 • Wiktor

  Nawigacja Nokii ma jedną niezaprzeczalną zaletę – jest offline.
  I tutaj niestety nie ma chyba żadnej alternatywy, nie mówiąc już, że jakaś nawigacja jest lepsza.
  Można korzystać w map online ale pakiecik musi być całkiem spory.

 • Krzysiek

  Witam

  Mam 920 i wczoraj pojawiła mi się aktualizacja. Po kilku próbach zakończonych niepowodzeniem, dowiedziałem się, że prawdopodobnie nie mogę jej zainstalować:-). Od momentu kiedy mam ten telefon jestem pod coraz większym wrażeniem działań Nokii :-).