Już niebawem otrzymamy dodatkową ochronę przed zresetowaniem

Microsoft pracuje nad wprowadzeniem dodatkowej ochrony przed zresetowaniem dla telefonów z systemem Windows Phone. Jeżeli włączymy dodatkową ochronę przed zresetowaniem to nasz telefon nie będzie mógł zostać zresetowany ani przywrócony do ustawień fabrycznych bez naszego pozwolenia.

Funkcja ochrony przed zresetowaniem będzie dostępna w systemie Windows Phone 8.1 Update 2 w minimum wersji 8.10.15127.138 oraz w najnowszym systemie Windows 10. Obecnie najnowsza dostępna wersja systemu Update 2 to 8.10.15116.125. Ochronę będziemy mogli włączyć już podczas pierwszej konfiguracji telefonu lub w późniejszym czasie za pomocą ustawień telefonu lub naszego konta na stronie account.microsoft.com.

Jeżeli nasz telefon zostanie skradziony to stanie się bezużyteczny dla złodzieja ponieważ nie będzie on mógł z niego skorzystać nawet po zresetowaniu. W ten sposób nasze dane będą w pełni bezpieczne. W przypadku kradzieży zalecane jest również skorzystanie z opcji zablokowania lub wymazania zawartości naszego telefonu.

W przypadku jednak kiedy będziemy kupować telefon z drugiej ręki nie będziemy mieć pewności czy przypadkiem nie posiada włączonej ochrony przed zresetowaniem. Microsoft udostępnił stronę, na której możemy sprawdzić czy ochrona jest włączona na konkretnym telefonie podając numer IMEI lub MEID. Status można sprawdzić na stronie account.microsoft.com/resetprotection.

W pierwszej kolejności Microsoft uruchomił usługę dla telefonów Microsoft Lumia 640 oraz Microsoft Lumia 640 XL. Oba telefony nie posiadają jeszcze wymaganej wersji systemu ale funkcja powinna zadziałać w systemie Windows 10 Technical Preview. Koniecznie dajcie znać czy opisywana funkcja jest już dostępna w Waszych 640!

Źródło: Windows Phone

 • marcin

  A czy wiadomo, kiedy będzie udostępniona aktualizacja 8.1 update 2 w nowszej wersji, niż obecnie oferowana?

  • Obecna wersja Windows Phone 8.1 Update 2 jest dostępna tylko w programie Windows Insider. Microsoft potwierdził, że oficjalna aktualizacja Update 2 będzie dostępna dla telefonów Lumia 735 oraz Lumia 830. Nie wiadomo czy pozostałe telefony otrzymają Update 2 czy od razu Windows 10.

   • Sławomir Szewczyk

    Ja myślę, że otrzymamy z uwagi na przedłużający się przebieg prac nad Windows’em 10. Sam korzystam od kilku dni z GDR2 (Insider) na Lumii 930 i działa to bardzo sprawnie.

    • marcin

     Potwierdzam. Obecny update2 działa bardzo sprawnie. Telefon (L925) działa szybciej i odnoszę wrażenie, że bateria „znika”wolniej”

     • Sławomir Szewczyk

      W przypadku L930 telefon nie grzeje się tak jak na GDR1.

     • Robert Kula

      Ogólnie 930-tka jakoś chodzi szybciej, płynniej, mniej się grzeje i dłużej jakby trzymała bateria. Uważam, że to najbardziej dopracowana wersja okienek-bez wad

     • seba

      potwierdzam to samo z L1520 tyle ze porównuję to na grach bo L mniej się grzeje , co do szybkości to L1520 nawet bardzo delikatnie nigdy się nie muliła wiec brak porównania

     • to wrażenie jest stąd, że Update 1 zżerał mocno baterię, Update 2 przywraca poprzedni stan 😉

    • Czy ja wiem czy przedłużający. Rok temu mówiło się, że finalna wersja trafi na telefony jesienią, a teraz już jest mowa o lecie. Jeśli tak by się stało, to raczej nie będzie U2 dla innych telefonów

     • Sławomir Szewczyk

      O lecie to raczej tyczy się wersji na biurka. Wersja mobilna nie wcześniej jak końcówka roku.

 • seba

  Nie jestem pewny ale miałem tą funkcje W10m(L1520),do puki nie przesunąłem suwaka nie mogłem powrócić do WP8.1. W10m miałem jeden dzień ,system ok ale jeszcze troche pracy ma MS.

 • Robert

  „W przypadku jednak kiedy będziemy kupować telefon z drugiej ręki nie będziemy mieć pewności czy przypadkiem nie posiada włączonej ochrony przed zresetowaniem.”
  Lumie tak szybko tanieją, że nie wiem czy jest sens kupowania używanej ;).