Już niebawem otrzymamy dodatkową ochronę przed zresetowaniem

Microsoft pracuje nad wprowadzeniem dodatkowej ochrony przed zresetowaniem dla telefonów z systemem Windows Phone. Jeżeli włączymy dodatkową ochronę przed zresetowaniem to nasz telefon nie będzie mógł zostać zresetowany ani przywrócony do ustawień fabrycznych bez naszego pozwolenia.

Funkcja ochrony przed zresetowaniem będzie dostępna w systemie Windows Phone 8.1 Update 2 w minimum wersji 8.10.15127.138 oraz w najnowszym systemie Windows 10. Obecnie najnowsza dostępna wersja systemu Update 2 to 8.10.15116.125. Ochronę będziemy mogli włączyć już podczas pierwszej konfiguracji telefonu lub w późniejszym czasie za pomocą ustawień telefonu lub naszego konta na stronie account.microsoft.com.

Jeżeli nasz telefon zostanie skradziony to stanie się bezużyteczny dla złodzieja ponieważ nie będzie on mógł z niego skorzystać nawet po zresetowaniu. W ten sposób nasze dane będą w pełni bezpieczne. W przypadku kradzieży zalecane jest również skorzystanie z opcji zablokowania lub wymazania zawartości naszego telefonu.

W przypadku jednak kiedy będziemy kupować telefon z drugiej ręki nie będziemy mieć pewności czy przypadkiem nie posiada włączonej ochrony przed zresetowaniem. Microsoft udostępnił stronę, na której możemy sprawdzić czy ochrona jest włączona na konkretnym telefonie podając numer IMEI lub MEID. Status można sprawdzić na stronie account.microsoft.com/resetprotection.

W pierwszej kolejności Microsoft uruchomił usługę dla telefonów Microsoft Lumia 640 oraz Microsoft Lumia 640 XL. Oba telefony nie posiadają jeszcze wymaganej wersji systemu ale funkcja powinna zadziałać w systemie Windows 10 Technical Preview. Koniecznie dajcie znać czy opisywana funkcja jest już dostępna w Waszych 640!

Źródło: Windows Phone