Już niebawem nowe funkcje w systemie Windows 10 Mobile

Wczoraj została udostępniona nowa kompilacja systemu Windows 10 wyłącznie dla komputerów PC. Posiadacze telefonów, którzy przystąpili do programu Windows Insider w dalszym ciągu czekają na nowe kompilacje systemu. Ostatnia wersja dostępna dla smartfonów to Build 10512. Wygląda na to, że mamy na co czekać – tak przynajmniej wynika z ostatniej informacji udzielonej przez Microsoft.

Od dłuższego czasu nowe kompilacje systemu Windows 10 Mobile wprowadzają wyłącznie same poprawki i usprawnienia. W ostatniej kompilacji zostało wprowadzonych ponad 2000 poprawek. Ulepszenia i poprawki błędów są zawsze mile widziane jednak to co najbardziej cieszy użytkowników to widoczne zmiany w systemie lub nowe funkcje.

Teraz jest nadzieja, że w kolejnych kompilacjach zobaczymy nowe funkcje. Taką informację podał Gabe Aul na blogu Windows.

[quote style=”1″ author=”Gabe Aul”]We have some upcoming feature announcements for both PC and mobile that Insiders will get to try out first. Stay tuned for more details soon.[/quote]

Ponadto Microsoft potwierdził, że potrzebował nieco więcej czasu na usunięcie błędów z obecnie testowanych kompilacji, które mogłyby wpłynąć na brak możliwości wykonania aktualizacji. Błędy zostały usunięte i w niedługim czasie powinna zostać udostępniona nowa kompilacja dla posiadaczy telefonów.

Według ostatnich naszych informacji najnowsza kompilacja testowana wewnętrznie przez Microsoft posiada numer Build 10534. Prawdopodobnie taką wersję otrzymamy w ciągu kilku kolejnych dni.

Jak myślicie czym zaskoczy nas Microsoft?

Źródło: Microsoft