Już niebawem Microsoft udostępni nowy pakiet Office dla telefonów Windows 10

Wczoraj Microsoft udostępnił nowy pakiet Office dla komputerów, laptopów oraz tabletów pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 Technical Preview. W kolejnych tygodniach uniwersalne aplikacje z pakietu Office takie jak Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Outlook Mail oraz Outlook Calendar trafią do właścicieli telefonów.

Office dla Windows 10 oferuje zoptymalizowane do obsługi dotykowej aplikacje Word, Excel, PowerPoint, OneNote oraz Outlook, które teraz zostały dopasowane do pracy na małych ekranach telefonów komórkowych oraz tabletów. Aplikacje zostały przygotowane specjalnie dla systemu Windows 10. Wszystkie aplikacje są uniwersalne, dzięki czemu będziemy mogli w pełni wykorzystać je na wszystkich kompatybilnych urządzeniach.

Nowe aplikacje Office będą bezpłatne i fabrycznie zainstalowane w telefonach oraz małych tabletach z systemem Windows 10. Będą również dostępne w Sklepie Windows dla pozostałych urządzeń.

Użytkownicy Windows Phone w pierwszej kolejności muszą zaczekać na udostępnienie systemu Windows 10 w programie Windows Insider. Odświeżony pakiet aplikacji Office dla telefonów z pewnością pojawi się wkrótce po udostępnieniu systemu Windows 10 Technical Preview dla smartfonów.

Tymczasem zapraszam do pobierania nowych aplikacji Office dla komputerów, tabletów oraz laptopów z poniższych odnośników:

Na koniec zapraszam do obejrzenia zrzutów ekranowych ze wszystkich nowych, uniwersalnych aplikacji Office.

Word dla Windows 10

Word dla Windows 10

Excel dla Windows 10

Excel dla Windows 10

PowerPoint dla Windows 10

PowerPoint dla Windows 10

OneNote dla Windows 10

OneNote dla Windows 10

Outlook Mail oraz Outlook Calendar dla Windows 10

Outlook dla Windows 10

Źródło: Office Blog

  • Dominik Hażak

    „Wczoraj Microsoft udostępnił nowy pakiet Microsoft dla komputerów(…)” chyba chodziło o pakiet Office? 😉

  • Mam nadzieję, że w Wordzie, będzie możliwość ustawienia rzeczywistego wyglądu strony. Bez tej funkcji, w zasadzie nie da się pracować w Wordzie na telefonie. Rozumiem, że telefon ma mniejszy wyświetlacz i linijki tekstu dopasowują się do wyświetlacza. Ale jak sformatować tekst, tak aby wyglądał na komputerze czy po wydrukowaniu, tak jak my chcemy, skoro widać tylko wygląd telefoniczny. Przy czytaniu czy pisaniu wygodniej jest tak jak to zrobili, ale do formatowania tekstu to się nie nadaje i powinna być możliwość włączenia wyglądu „do druku”

  • Adam Fierek

    Mam nadzieję, że Excel dla Windows Phone będzie w końcu funkcjonalny. Zrobienia jakieś prostego arkusza na szybko jest aktualnie niemożliwe :/