Już niebawem będziemy mogli odblokować telefon Nokia Lumia 920?

Na jednej z chińskich stron pojawiła się informacja, że udało się odblokować telefon Nokia Lumia 920. Odblokowanie to nic innego jak ominięcie zabezpieczeń telefonu i dostęp do wszystkich systemowych plików. Niesie to za sobą ogromne możliwości modyfikacji i personalizacji telefonu. Nie wszyscy będą zainteresowani modyfikacją Lumii ale przyznajcie sami, że przydałby się trzeci rząd średnich kafelków na ekranie startowym.

Nokia Lumia 920 odblokowana

Na powyższym zrzucie widać odblokowaną Lumię 920 z wprowadzoną modyfikacją polegającą na dodaniu trzeciego rzędu średnich kafli na ekranie startowym. Jak twierdzą osoby, którym udało się obejść zabezpieczenia systemu Windows Phone cała operacja odblokowania nie będzie wymagała specjalistycznej wiedzy i potrzeby otwierania telefonu a jedynie podłączenie do komputera za pomocą kabla USB.

Niestety na tą chwilę nie wiadomo nic więcej poza powyższym zrzutem ekranu oraz krótkim filmem (poniżej), na którym widać odblokowaną 920 z dodatkowymi rzędami kafli identycznie jak po odblokowaniu telefonu Samsung ATIV S oraz z zainstalowaną aplikacją homebrew, WPHtweaks czyli zmiany rejestru w formie graficznej.

Źródło: windowsmania.pl