Już jutro prawdopodobnie wystartuje aktualizacja Anniversary Update dla telefonów

Wiele osób z niecierpliwością czeka na dużą aktualizację Anniversary Update dla telefonów. W pierwszej kolejności najnowsza wersja systemu została udostępniona dla komputerów, tabletów oraz konsol Xbox One. Posiadacze smartfonów w dalszym ciągu muszą czekać i tak na prawdę nie znamy planowanej daty udostępnienia aktualizacji ponieważ Microsoft nie podał żadnych szczegółów. Wygląda jednak na to, że już jutro część słuchawek otrzyma aktualizację rocznicową.

Kilka dni temu indyjski oddział Microsoft poinformował za pomocą sieci Twitter, że aktualizacja wystartuje 9 sierpnia. Niestety wiadomość ta została usunięta w niedługim czasie po publikacji co może sugerować, że była to informacja nieprawdziwa lub wprowadzająca w błąd użytkowników telefonów Lumia. Wygląda jednak na to, że indyjski Microsoft miał po części rację bowiem już jutro część telefonów ma otrzymać aktualizację Anniversary Update.

Portal WindowsCentral dotarł do informacji, że aktualizacja zostanie udostępniona w dwóch falach:

  • 9 sierpnia. Aktualizacja dla telefonów z wolnej sprzedaży (bez brandingu).
  • 16 sierpnia. Aktualizacja dla telefonów od operatorów komórkowych.

Niestety nie jest do końca pewne jaka wersja systemu zostanie udostępniona w ramach aktualizacji rocznicowej. Ostatnia wersja jaka pojawiła się w ramach programu Windows Insider posiada numer Build 14393.5. Mamy jednak nadzieję, że Microsoft opublikuje nowszą kompilację ponieważ doszukaliśmy się w obecnie testowanej wersji kilku niedoskonałości. Wiemy, że w wewnętrznych testach Microsoft pojawiło się już kilka nowszych kompilacji. Być może otrzymamy identyczną wersję jaka została udostępniona dla komputerów czyli Build 14393.10. Może się również okazać, że do oficjalnej dystrybucji trafi jeszcze nowsza kompilacja. Najnowsza dostępna wersja to Build 14393.67.

Nasz artykuł Przygotuj się do jutrzejszej aktualizacji Windows 10 Mobile Anniversary Update nie stracił na ważności więc zapraszam raz jeszcze do przejrzenia zawartym w nich wskazówek.