Jedynie milion telefonów z Windowsem sprzedano w poprzednim kwartale

Pojawiły się najnowsze statystyki przygotowane przez firmę Gartner dotyczące ilości sprzedanych nowych telefonów z poszczególnymi systemami operacyjnymi. Rynek został zdominowany przez urządzenia z systemem Android oraz iOS, których łączny udział wynosi aż 99.6%. Tuż za nimi uplasowały się telefony z systemem Windows, które posiadają jedynie 0.3%. Z kolei udział systemu BlackBerry znajduje się na granicy błędu statystycznego.

W czwartym kwartale zeszłego roku zostało sprzedanych jedynie nieco ponad milion nowych telefonów z systemem Windows. W tym samym okresie sprzedało się ponad 77 milionów telefonów z Cupertino oraz blisko 353 miliony Androidów. Microsoft w porównaniu do czwartego kwartału 2015 roku zaliczył aż czterokrotny spadek sprzedaży. Brak nowych telefonów z systemem Windows oraz wolny rozwój systemu Windows 10 Mobile to główne powody, dla których obserwujemy dalsze spadki sprzedażowe.

Microsoft zamierza w dalszym ciągu rozwijać system Windows 10 Mobile. W tym roku powinny pojawić się również nowe telefony firmy HP oraz mityczny Surface Phone. Jedyną szansą dla korporacji z Redmond jest stworzenie innowacyjnego telefonu z dopracowanym systemem Windows.