Jakie są Wasze wrażenia po aktualizacji Windows Phone 8.1 Preview for Developers?

Wczoraj została udostępniona długo oczekiwana aktualizacja Windows Phone 8.1 Preview for Developers. Sporo osób zainstalowało aktualizację i dzisiaj już na spokojnie możemy podzielić się naszymi wrażeniami z korzystania z najnowszej wersji systemu. Zapraszam do podzielenia się Waszymi odczuciami po wczorajszej aktualizacji.

Aktualizacja Windows Phone 8.1 Preview for Developers

Aktualizacja w programie Preview for Developers została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich posiada numer 8.0.10532.166, która przygotowuje nasz telefon do następnej aktualizacji oznaczonej numerem 8.10.12359.845. Dopiero druga aktualizacja aktualizuje nasz telefon do wersji Windows Phone 8.1.

Po aktualizacji mój telefon początkowo działał dosyć wolno. Po około godzinie i kilku ręcznie wykonanych restartach zaczął przyspieszać. Początkowo nie wyświetlały się u mnie powiadomienia ekranu podglądu. Dopiero po wejściu do ustawień aplikacji podgląd telefon poprosił o wykonanie kolejnego restartu. Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. Wczoraj również były problemy z dostępem do Sklepu, które uniemożliwiały pobieranie i przeglądanie aplikacji.

Nowy system działa szybko i stabilnie. Możliwość ustawienia tapety na ekranie startowym, klawiatura Word Flow oraz centrum akcji to moje ulubione nowości. Minusem jest dodanie wszystkich gier do listy ze wszystkimi aplikacjami. Zdecydowanie więcej będzie można powiedzieć po dłuższym okresie użytkowania. W aktualizacji zabrakło funkcji Quiet Hours oraz personalizacji ekranu blokady. Wszystkie nowości, które zostały zaimplementowane w Windows Phone 8.1 znajdziecie w tym artykule. Jeżeli chcesz zainstalować najnowszą wersję systemu na swoim telefonie z systemem Windows Phone 8 to zapraszam do artykułu Wszystko co powinniście wiedzieć o Windows Phone 8.1 Preview for Developers.

A jakie są Wasze spostrzeżenia odnośnie systemu Windows Phone 8.1? Czy jesteście zadowoleni po aktualizacji i czy wszystkie funkcje działają u Was prawidłowo?