Jakie są Wasze wrażenia po aktualizacji poprawek dla WP8.1 Preview for Developers?

Wczoraj została udostępniona pierwsza aktualizacja z poprawkami dla systemu Windows Phone 8.1 Preview for Developers. Według Microsoftu aktualizacja poprawia błędy zgłaszane przez użytkowników oraz wydłuża czas pracy baterii. Zapraszam do podzielenia się Waszymi odczuciami po wczorajszej aktualizacji.

Aktualizacja Windows Phone 8.1 Preview for Developers

Użytkownicy zgłosili wiele błędów jednak najczęściej narzekaliśmy na szybsze zużycie baterii, zmniejszenie stabilności działania systemu, ogólne zwolnienie systemu czy problemy z powiadomieniami.

Zdecydowanie najlepszym sposobem aby sprawdzić czy w dalszym ciągu występują jakieś błędy lub problemy w naszych telefonach jest przywrócenie ustawień fabrycznych po aktualizacji naszego telefonu. Co prawda wiąże się to, z koniecznością ponownego ustawiania telefonu oraz instalacji wszystkich aplikacji na nowo ale warto spróbować.

Jeżeli chcesz zainstalować najnowszą wersję systemu na swoim telefonie z systemem Windows Phone 8 to zapraszam do artykułu Wszystko co powinniście wiedzieć o Windows Phone 8.1 Preview for Developers.

A jakie są Wasze spostrzeżenia odnośnie najnowszej aktualizacji Windows Phone 8.1? Czy jesteście zadowoleni po aktualizacji i czy wszystkie funkcje działają u Was prawidłowo?

 • Mateusz

  Bateria trzyma krócej. W changelogu jest napisane o poprawie ale raczej na gorsze.

  • _ _

   Same here
   U mnie znacznie pogorszyło. Znów włączenie 3G powoduje znikanie baterii w
   oczach i kończy pełną baterię w niecałe 2h, a już było dobrze. Miałem
   przed akt. średni poziom rozładowywania 5.22%, teraz 8.96%

   Otworzenie tekstowej strony kosztowało więcej energii niż cała aktualizacja telefonu do nowszej wersji.

   W Oszczędzenie batrii, dotychczasowe aplikacją mają ZNACZENIE większe wykorzystanie baterii niż przed aktualizacją.

   Jedyną poprawę jaką zauważyłem to telefon działa kapkę szybciej. Poza
   tym nie widzę żadnych popraw, żaden z błędów które miałem nie został
   rozwiązany, wprost przeciwnie.

   Podsumowując. Niech sobie w dupę wsadzą takie aktualizacje..

 • Tomy Radek Nowak

  Narazie nic nie zauważyłem… Pisze mi po naładowaniu, że 1d 6 g natomiast wcześniej było 1d 16g… Zobaczymy…

 • Tomy Radek Nowak

  Acrobat Reader mi nie działa!

  • Ola

   Mnie również nie działa.W nocy było wszystko dobrze,natomiast po przyjście do domu chcąc odpalić,wyłącza się po sekundzie albo dwóch.
   Znalazłeś może sposób jak to naprawić nie tracąc książek się tam znajdujących?

 • Lukasz Drost

  Dziś telefon przestał reagować na dotyk, po resecie pojawił się czarny ekran i nic więcej ale po następnym zaczął działać (wcześniej nie było takich problemów). Ogólnie różnic nie zauważyłem, bateria trzyma w sumie tak samo.

 • witt

  U mnie wszystko po staremu, tylko Adobe Reader nie działa, wyłącza się po 2 sekundach. I nie wiem co z tym zrobić.

  • Tomy Radek Nowak

   Cholera mam to b samo… Mam rozkład jazdy i inne dokumenty w pdf.

 • Fobs

  Mam raczej pozytywne odczucia. Rano o piątej odłączyłem ładowarkę, teraz po 10 godzinach mam 51% w tym czasie: 5 krótkich połączeń, 4 wiadomości sms i 1,5-2 godziny przeglądania internetu po 3G. Mam jak zawsze włączone oszczędzanie i w tym względzie różnic raczej nie widzę, ale sam telefon jak i przeglądarka działają jakby szybciej, płynniej. Problemów żadnych nie zauważyłem. Lumia 820

 • Leszek Mączewski

  na baterii nic się nie zmieniło. Jedynie Acrobat nie działa. Ale office ten który jest w telefonie czyta przecież pliki pdf, więc po co jeszcze jeden program

 • Baca

  chyba jestem jedyny, ale jak na razie jeżeli chodzi o baterię to pozytywne wrażenia mam, wcześniej po powrocie z pracy miałem zazwyczaj około 60% procent baterii, po aktualizacji mam 80%, dla mnie na plus, oczywiście użytkowałem tel w taki sam sposób. Przed aktualizacją http://1drv.ms/1gHV3SL i po aktualizacji http://1drv.ms/1gHUPed proszę spojrzeć na wykres, szacowanym czasem bym się nie sugerował. Co zawsze mi najwięcej baterii zżerało to 3G, od zawsze…. mi bateria w 3G leci na łeb na szyję.

  • Tomy Radek Nowak

   Jaki masz telefon baca?

   • Baca

    920 z Plusa.

  • niezadowolony

   A nie możesz zmienić na 4G/LTE? Mnie w kilka godzin zjadało baterie na 3G a po przełączeniu się na 4G bez problemu telefon trzyma 2 dni.

   • Anna Kumala

    Ooo! No właśnie! Też tak mam. Myślałam, że mi się zdaje. 😀

 • Pan Szym

  Lumia 920, u mnie bateria trzyma znacznie dłużej, zrobiłem hard reset i trick z trybem samolotowym. Doszły chyba jakieś nowe obrazy tła. Wszystko pięknie śmiga. Oprócz problemu z Adobe Reader nie dostrzegam żadnych problemów.

 • Krystian

  Na mojej Lumii 920 po aktualce zmiana zdecydowanie na plus jeśli chodzi o czas pracy na baterii, nawet na WP8 było gorzej z jej dziennym utrzymaniem, teraz mija 24h od ładowania i mam jeszcze kilkanaście %

 • Leszek Mączewski

  acrobat już działa bez problemu, a bateria (lumia 625) po 1 dniu i 7 godzinach normalnego używania (rozmowy i internet 3G) jeszcze 77%

 • Andrzej Andrzejewski

  witam
  mam nokie 925. na mojej instalacja 8.1 przebiegła bezproblemowo, a u zony zresetowało wszystkie programy. i teraz moja nokia bezproblemowo zainstalowała najnowsze uaktualnienie a u zony nie widzi. Sprawdziłem i zobaczyłem ze nie ma zainstalowanego Preview of devel … Doinstalowałem ten programik, zalogowałem sie i nadal tel nie widzi ostatniej aktualizacji. Jakies pomysły ?? 🙂

 • kanka

  Mam takie pytanie, bo nie mam jak tego sprawdzić, a gdzieś czytałem, że w skrótach które można ustawiać na belce powiadomień, brak skrótu do 3G, to prawda ?

  • Prawda. Miejmy nadzieję, że w kolejnych aktualizacjach pojawi się taka opcja.

 • Dawid Kinas

  Witam, od momentu aktualizacji pfd WP 8.1 mam problem z gubieniem przez moją nokie lumie 625 zasięgu podczas rozmowy. normalnie są cztery kreski, a nagle w czasie rozmowy robi się jedna i zrywa całkowicie połączenie. Ponadto o aktualizacji w aplikacji kontrola pamięci lumia w zakładce aplikacje jest tylko pięć czy sześć aplikacji a przed aktualizacja były wszystkie… Ma ktoś podobny problemy?

  • To z pewnością nie jest normalne zachowanie telefonu. Zdecydowanie polecam wykonać przywracanie ustawień fabrycznych. Wykonaj kopię zapasową. Instrukcję przywracania znajdziesz np. w tym artykule: http://nokiawindowsphone.pl/bateria-windows-phone-8-1

   • Dawid Kinas

    Już to sprawdziłem i niestety nie przyniosło rezultatu… Zmieniałem 3g, 2g, lte i bez zmian. Dzwoniłem do t mobile i pani w iboa stwierdziła że nadajniki które obsługują moja miejscowość są aktualnie w czasie jakiegoś remontu, przerabiane pod lte czy coś w tym stylu, wiec to może być przyczyną takiego zachowania telefonu. Poczekam jeszcze kilka dni i jeśli się nie poprawi to oddam tel na gwarancję….

    • Koniecznie daj znać czy to rzeczywiście była wina nadajników.

 • artur

  Witam,
  moja lumia 625 prawdopodobnie od aktualizacji odbiera zmultiplikowane sms-y . Zoarówno od znanych numerów jak i od innych np obsługi PLAY przychodzą te same sms-y np. 6 razy ten sam w ciągu kilku minut. Obsługa PLAY twierdzi że u nich jest wszystko OK.
  Jest jakiś sposó żeby wyeliminować tą przypadłość?

  • Najszybszym i najpewniejszym a jednocześnie najbardziej radykalnym rozwiązaniem będzie przywrócenie ustawień fabrycznych.