• Porady
 • Komentarze: 9

Jakie są różnice i jak wykonać Software Reset i Hardware Reset?

Dosyć często słyszymy o tym żeby zresetować nasz telefon w przypadku kiedy mamy z nim problemy. Samo słowo resetowanie niewiele mówi o tym jak powinniśmy to zrobić. Zapraszam do odświeżenia sobie informacji dotyczących różnic pomiędzy Software Reset oraz Hardware Reset z dokładnym opisem postępowania.

Hardware Reset

Resetowanie telefonu jeśli system nie odpowiada lub urządzenie zawiesiło się w trakcie aktualizacji. Przytrzymaj jednocześnie klawisz zasilania (POWER) i przyciszania (V-) przez 10 do 15 sekund. Ekran zrobi się czarny. Uruchom normalnie przez naciśnięcie przycisku zasilania.

Hardware Reset

Software Reset

Opcja 1

Ta procedura przywraca telefon do stanu fabrycznego kasując całą zawartość użytkownika takie jak zdjęcia, filmy czy wiadomości SMS. Kontakty są bezpieczne po synchronizacji z kontem Microsoft.

Aby zresetować telefon przejdź kolejno do Menu > Ustawienia > Informacje > zresetuj telefon.

Software Reset - opcja 1

Opcja 2

Efekt taki sam jak powyżej ale możemy zastosować ten trik w sytuacji kiedy zapomnieliśmy kodu zabezpieczającego lub wystąpiły problemy z telefonem i nie możemy go uruchomić. Warto zwrócić uwagę na fakt że ta metoda znacznie różni się od tej spotykanej w starszych telefonach Windows Phone 7.5 gdzie procedurę inicjowaliśmy trzema klawiszami.

 1. Przytrzymujemy w jednym momencie klawisze Przyciszania i POWER do czasu pojawienia się wykrzyknika na ekranie
  Software Reset - opcja 2
 2. Następnie naciskamy klawisze według kolejności:
  – podgłaszanie
  – przyciszanie
  – POWER
  – przyciszanie
  Software Reset - opcja 2
 3. Telefon się zresetuje i włączy automatycznie

Na koniec zapraszam do obejrzenia filmu, który raz jeszcze podsumuje wszystkie rodzaje resetów jakie możemy wykonać w telefonach z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1.

Źródło: WindowsMania.pl

 • Do zrobienia Hardware Reset czasem wystarczy przytrzymanie samego przycisku zasilania – tak jest przynajmniej w mojej Lumii 1520.

 • I tym sposobem hard reset odszedł do lamusa

 • Wgrałem sobie najnowszy Build na swoją L640LTE i cały czas mam (8 godzin) ekran blokady…czyściutki. Telefon nie reaguje poza któtkim wibrowaniem przy dotknięciu trzech klawiszy u dołu ekranu. Lumia Software Recovery Tool nie widzi telefonu a HardReset się nie wykonuje. Po cholerę to instalowałem, skoro każdy kolejny Build był coraz gorszy……chyba załatwiłem sobie telefon……

  • hehe……wziąłem pierwszy lepszy kabel najpierw. Potem coś mnie tknęło i zmieniłem na „oryginalny”. LSRT zareagowała natychmiast – wgrywa się 8.1……i tak już będzie ta ósemeczka aż oficjalna dziesiąteczka się wgra wszystkim innym na świecie – będę ostatni w tym temacie 😀

   • ale metoda na Hard Reset nie działa – z tym wachlowaniem przyciskami….żaden wykrzyknik się nie ukazuje za to co 3 sekundy fonik startował się na nowo….z dziesiątką 😀

 • Heszki

  mam wielki problem z moją Lumią 1320. Mianowicie wykonałem hard reset (windows 10). Telefon zresetował się, ponownie włączył. Pojawiły się trybiki. Wszystko ok. Gdy proces trybików dochodzi do końca pojawia się „smutna minka”. Nie wiem co począć. Telefon jest mi niezwłocznie potrzebny.
  Pozdrawiam,

  Kuba

  • Skorzystaj z aplikacji Lumia Software Recovery Tool. Jeżeli się nie uda to z Windows Phone Recovery Tool. Daj znać czy pomogło.