• Porady
 • Komentarze: 9

Jakie są różnice i jak wykonać Software Reset i Hardware Reset?

Dosyć często słyszymy o tym żeby zresetować nasz telefon w przypadku kiedy mamy z nim problemy. Samo słowo resetowanie niewiele mówi o tym jak powinniśmy to zrobić. Zapraszam do odświeżenia sobie informacji dotyczących różnic pomiędzy Software Reset oraz Hardware Reset z dokładnym opisem postępowania.

Hardware Reset

Resetowanie telefonu jeśli system nie odpowiada lub urządzenie zawiesiło się w trakcie aktualizacji. Przytrzymaj jednocześnie klawisz zasilania (POWER) i przyciszania (V-) przez 10 do 15 sekund. Ekran zrobi się czarny. Uruchom normalnie przez naciśnięcie przycisku zasilania.

Hardware Reset

Software Reset

Opcja 1

Ta procedura przywraca telefon do stanu fabrycznego kasując całą zawartość użytkownika takie jak zdjęcia, filmy czy wiadomości SMS. Kontakty są bezpieczne po synchronizacji z kontem Microsoft.

Aby zresetować telefon przejdź kolejno do Menu > Ustawienia > Informacje > zresetuj telefon.

Software Reset - opcja 1

Opcja 2

Efekt taki sam jak powyżej ale możemy zastosować ten trik w sytuacji kiedy zapomnieliśmy kodu zabezpieczającego lub wystąpiły problemy z telefonem i nie możemy go uruchomić. Warto zwrócić uwagę na fakt że ta metoda znacznie różni się od tej spotykanej w starszych telefonach Windows Phone 7.5 gdzie procedurę inicjowaliśmy trzema klawiszami.

 1. Przytrzymujemy w jednym momencie klawisze Przyciszania i POWER do czasu pojawienia się wykrzyknika na ekranie
  Software Reset - opcja 2
 2. Następnie naciskamy klawisze według kolejności:
  – podgłaszanie
  – przyciszanie
  – POWER
  – przyciszanie
  Software Reset - opcja 2
 3. Telefon się zresetuje i włączy automatycznie

Na koniec zapraszam do obejrzenia filmu, który raz jeszcze podsumuje wszystkie rodzaje resetów jakie możemy wykonać w telefonach z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1.

Źródło: WindowsMania.pl