Jakie nowe funkcje zobaczymy w kolejnych kompilacjach Redstone 1 oraz Redstone 2?

Oficjalna aktualizacja Windows 10 Mobile wystartowała w tym miesiącu. Jest to kompilacja o numerze Build 10586.164 z rozgałęzienia Threshold 2 (TH2). Uczestnicy programu Windows Insider już teraz mogą testować nową wersję z rozgałęzienia Redstone 1 (RS1), która powinna zostać udostępniona jako kolejna duża aktualizacja jeszcze w tym roku. Kolejną dużą aktualizacją będzie system w wersji Redstone 2 (RS2), który zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Poniżej zamieszczam listę nowości jakie prawdopodobnie zobaczymy w kolejnych kompilacjach systemu Redstone 1 oraz Redstone 2.

Planowane funkcje w Windows 10 Mobile Redstone 1 oraz Redstone 2:

  • Tryb poziomy ekranu startowego. Funkcja ta prawdopodobnie pojawi się jeszcze w obecnym rozgałęzieniu Redstone 1. W pierwszej kolejności trafi jak zwykle do uczestników programu Windows Insider.
  • Ulepszone centrum akcji. Wkrótce będziemy mogli zrobić jeszcze więcej w centrum akcji. Sterowanie odtwarzaczem muzycznym oraz status pobierania będą nowymi dodatkami w centrum akcji.
  • Lepsza praca pomiędzy systemami Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Użytkownicy będą mogli rozpocząć pracę na jednym urządzeniu a skończyć na drugim urządzeniu niezależnie od tego zainstalowanego systemu operacyjnego. Aby skorzystać z tej funkcji urządzenia muszą być zalogowane na to samo konto Microsoft.
  • Ulepszenia w funkcji Cortana. Nie tylko możliwość wysyłania wiadomości ale również możliwość dzwonienia z komputera, który jest połączony z Twoim telefonem i posiada to samo konto Microsoft. Cortana otrzyma nowe możliwości oraz wprowadzi jeszcze lepsza integrację w urządzeniach z systemem Windows 10.
  • Więcej rozmiarów kafli oraz opcji personalizacji. Microsoft planuje wprowadzić więcej rozmiarów kafli oraz znacznie więcej opcji dostosowywania ich wyglądu w systemie Redstone. Zostanie ulepszony również ekran blokady.
  • Zaktualizowane wbudowane aplikacje. W kolejnych wersjach pojawią się duże aktualizacje dla wszystkich wbudowanych aplikacji Microsoft. Eksplorator plików, OneDrive, Wiadomości i Skype, Sklep, Muzyka Groove i pozostałe mają otrzymać spore aktualizacje z nowymi funkcjami. Aplikacja Zdjęcia Microsoft powinna otrzymać automatyczne ulepszanie zdjęć oraz automatyczne tworzenie albumów.
  • Interaktywne kafelki. Microsoft testuje funkcję interaktywnych kafelków od dawna i, podobnie jak listy szybkiego dostępu, funkcjonalność ta może pojawić się w ramach aktualizacji Redstone dla Windows Mobile.
  • Ulepszona funkcja Continuum. Więcej aplikacji, wyższa rozdzielczość, możliwość uruchamiania aplikacji Win32. Telefony z procesorami x86 będą w stanie uruchamiać aplikacje Win32 natywnie w trybie Continuum a telefony z procesorami ARM będą mogły uruchamiać korzystając z funkcji wirtualizacji (na podobnej zasadzie jak w telefonie HP Elite x3).

Windows 10 Mobile Redstone 1 być może trafi na nasze telefony na przełomie czerwca i lipca. Kolejna duża aktualizacja Redstone 2 prawdopodobnie pojawi się na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Redstone 1 będzie traktowany jako duża aktualizacja ze zmianami w interfejsie użytkownika oraz wieloma nowymi funkcjami. Z kolei Redstone 2 będzie ulepszał to co zostało wprowadzone wraz z Redstone 1.

Pamiętajcie, że powyższa lista powstała na podstawie niepotwierdzonych informacji i nie wszystkie opisane funkcje mogą pojawić się w finalnych wersjach systemu. Część z nich może zostać usunięta ze względu na błędy a pozostała część może zostać anulowana.

Źródło: NokiaPowerUser

Dziękuję MrJakub Evolution za informację!