Jakie aktualizacje zobaczymy w zbliżającym się tygodniu?

W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji o zbliżających się aktualizacjach dla posiadaczy telefonów z systemem Windows. Postanowiłem podsumować wszystkie fakty przedstawiając je na poniższej liście. W kółeczku obok każdej pozycji wpisałem procentową liczbę szans na pojawienie się danej aktualizacji.

[numblock num=”90%” style=”3″]Aktualizacja oprogramowania układowego dla Lumii 950 i Lumii 950 XL[/numblock]

Aktualizacja oprogramowania dla telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL wystartowała już kilka dni temu ale niestety w dalszym ciągu nie jest dostępna w Polsce. Microsoft stale poszerza liczbę wariantów, dla których dostępna jest opisywana aktualizacja. Według mnie pierwsze polskie warianty zaczną otrzymywać aktualizację tuż po weekendzie. Więcej informacji o aktualizacji znajdziecie w tym artykule. W ostatnim czasie została również udostępniona aktualizacja oprogramowania układowego dla telefonów Lumia 550 – zobacz.

[numblock num=”80%” style=”3″]Aktualizacja Windows 10 Mobile w Windows Insider[/numblock]

Na początku tego tygodnia otrzymaliśmy nową kompilację systemu Windows 10 Mobile oznaczoną numerem Build 10586.71. W wewnętrznych kręgach testowana jest już kolejna kompilacja, która posiada numer Build 10586.104. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w zbliżającym się tygodniu otrzymamy właśnie tę wersję do testów w programie Windows Insider. Więcej informacji znajduje się tutaj.

[numblock num=”60%” style=”3″]Aktualizacja Windows 10 Mobile dla telefonów Lumia 550, 950 oraz 950 XL[/numblock]

Powyżej wspomniana kompilacja Build 10586.71 trafiła do wolnego kręgu w programie Windows Insider. Microsoft poinformował, że jeżeli wszystkie testy tej kompilacji zakończą się powodzeniem to zostanie ona udostępniona dla wszystkich. W pierwszej kolejności aktualizację otrzymają posiadacze telefonów z fabrycznie wgraną dziesiątką. Więcej informacji znajduje się tutaj.

[numblock num=”20%” style=”3″]Aktualizacja Windows 10 Mobile dla telefonów Windows Phone 8.1[/numblock]

Na temat udostępnienia oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile dla telefonów Windows Phone 8.1 pojawiła się już niezliczona ilość artykułów w Internecie. Niestety żadna z planowanych dat do tej pory nie potwierdziła się. Według ostatnich informacji oficjalna aktualizacja ma rozpocząć się w połowie lutego. W związku z tym istnieją niewielkie szanse na pojawienie się aktualizacji dla wybranych modeli Lumia w zbliżającym się tygodniu.