Jakie aktualizacje pojawią się w tym tygodniu dla Redstone 1 oraz Redstone 2?

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w tym tygodniu Microsoft udostępni kilka nowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile. Na aktualizację czekają zarówno posiadacze telefonów z oficjalną wersją systemu jak i uczestnicy programu Windows Insider. Już jutro zostanie udostępniona oficjalna aktualizacja a wraz z nią być może kompilacje w kręgach Windows Insider. Zobaczcie jakie aktualizacje mają szanse na pojawienie się w tym tygodniu.

Oficjalna wersja systemu

Drugi wtorek miesiąca wypada już jutro a to oznacza, że zostanie udostępniona aktualizacja dla oficjalnej wersji systemu Windows 10 Mobile Anniversary Update (Redstone 1). Według ostatnich informacji na serwerze znajduje się kompilacja Build 14393.105 i prawdopodobnie właśnie ta wersja pojawi się jutro do pobrania na Waszych telefonach. Jest to dokładnie ta sama wersja, która obecnie znajduje się w wolnym kręgu oraz kręgu Release Preview.

Windows Insider

  • Szybkie aktualizacje (Fast Ring). W zeszłym tygodniu Microsoft nie udostępnił żadnej nowej aktualizacji z rozgałęzienia Redstone 2. Ostatnia udostępniona szybka wersja to Build 14915. Wewnętrznie Microsoft testuje sporo nowszych wersji, z czego najnowsza posiada numer Build 14926. Jeżeli wewnętrzne testy zakończą się pomyślnie to najpóźniej w piątek zostanie udostępniona aktualizacja.
  • Wolne aktualizacje (Slow Ring). Być może w tym tygodniu Microsoft postanowi przełączyć ten krąg na rozgałęzienie Redstone 2. To by oznaczało, że uczestnicy programu Insider zapisani do tego kręgu otrzymaliby po raz pierwszy aktualizację z nowego rozgałęzienia. Jeżeli tak się nie stanie to w tym kręgu w dalszym ciągu będą pojawiać się te same aktualizacje co w kręgu Release Preview.
  • Release Preview. W ostatnim czasie jest to najczęściej aktualizowany krąg, który z pewnością otrzyma w tym tygodniu kolejną aktualizację. Najnowsza wersja w tym kręgu posiada numer Build 14393.105. W wewnętrznych testach pojawiła się już wersja Build 14393.201 i być może to właśnie ona zostanie udostępniona w kręgu Release Preview jeszcze w tym tygodniu.

Źródła: BuildFeed, Microsoft