Jakich kompilacji Windows 10 Mobile możemy się spodziewać w tym tygodniu?

W ostatnim czasie Microsoft zwolnił jeżeli chodzi o udostępnianie nowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1. Uczestnicy programu Windows Insider zapisani do szybkiego kręgu aktualizacji otrzymali ostatnią aktualizację już blisko trzy tygodnie temu. W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił jedynie kompilację Build 14342 dla komputerów oraz Build 10586.318 dla telefonów. Co nas czeka w tym tygodniu?

Redstone 1

Patrząc na listę kompilacji testowanych wewnętrznie przez Microsoft wygląda na to, że duże szanse na udostępnienie posiada wersja Build 14342.1005, która została udostępniona do wewnętrznych testów 4 dni temu. Z kolei najnowsza kompilacja sprzed trzech dni posiada numer Build 14346.1000.

Nie jest do końca pewne, którą z opisywanych wersji udostępni Microsoft ale już wiemy na pewno, że jedną z kluczowych nowości będzie dodanie gestu swipe do przeglądarki Microsoft Edge, za pomocą którego będziemy mogli przełączać się pomiędzy poprzednią oraz następną stroną. W niedługim czasie pojawi się również uniwersalna aplikacja Skype UWP dla telefonów jednak jej premiera będzie miała dopiero w przyszłym miesiącu.

Być może już jutro Microsoft udostępni aktualizację dla uczestników programu Windows Insider zapisanych do szybkiego kręgu aktualizacji. Nie wiadomo również kiedy pojawi się aktualizacja dla osób korzystających z wolnego kręgu gdzie ostatnia kompilacja posiada numer Build 14295.1005.

Threshold 2

Wygląda na to, że na tę chwilę nie jest testowana żadna nowa kompilacja z rozgałęzienia Threshold 2. Ostatnia aktualizacja o numerze Build 10586.318 to ostatnia wersja jaka jest widoczna

Źródło: BuildFeed