• Porady
  • Komentarze: 882

Jak zaktualizować telefon Windows Phone 8.1 do wersji Windows 10 Mobile?

Aktualizacja 2017.03.31. Zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie artykułem, które jest spowodowane wyłączeniem aplikacji Messenger oraz Facebook w systemie Windows Phone 8.1, które działają wyłącznie w systemie Windows 10 Mobile. Odświeżyliśmy nasz poradnik i czekamy na Wasze pytania oraz wątpliwości w komentarzach poniżej.

Poniżej treść artykułu z dnia 2016.03.17

Postanowiłem przygotować krótką instrukcję dla wszystkich osób, które chcą zaktualizować swój telefon z systemem Windows Phone 8.1 do najnowszej wersji Windows 10 Mobile. Zapraszam do naszego poradnika, dzięki któremu w Waszych telefonach pojawi się mobilna dziesiątka.

Aby zaktualizować telefon do najnowszej wersji systemu Windows 10 Mobile wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Tym razem telefon sam nie wyszuka aktualizacji. Koniecznie jest pobranie dodatkowej aplikacji. Jeżeli chcecie zaktualizować Wasz telefon do najnowszej wersji to wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

 

Sprawdź czy Twój telefon otrzyma aktualizację

Niestety nie wszystkie telefony z systemem Windows Phone 8.1 otrzymają aktualizację. Sprawdź czy Twój telefon znalazł się na liście wspieranych urządzeń. Lista jest dostępna w tym artykule. Jeżeli Twój telefon nie znajduje się na liście to niestety nie ma możliwości wgrania systemu Windows 10 Mobile.

 

Pobierz aplikację Doradca uaktualnienia

Aby przeprowadzić aktualizację do systemu Windows 10 Mobile potrzebujesz aplikacji Doradca uaktualnienia. Pobierz bezpłatną aplikację ze Sklepu Windows. Aby pobrać aplikację kliknij w ten odnośnik.

 

Uruchom aplikację i postępuj zgodnie ze wskazówkami

Po uruchomieniu aplikacji musimy kliknąć przycisk „dalej”. Aplikacja sprawdzi czy nasz telefon znajduje się na liście obsługiwanych telefonów oraz czy aktualizacja jest już dostępna.

Upgrade Advisor - sprawdzanie aktualizacji Windows 10 Mobile

Jeżeli telefon znajduje się na liście obsługiwanych modeli ale aktualizacja nie jest jeszcze dostępna to pojawi się poniższa informacja:

Upgrade Advisor - brak aktualizacji

Jeżeli jednak aktualizacja jest już dostępna dla naszego telefonu to aplikacja poinformuje nas o dostępności – zgodnie z tym co widać na poniższym zrzucie ekranu. W kolejnym kroku musimy zatwierdzić chęć otrzymania aktualizacji wybierając pole Włącz uaktualnienie do systemu Windows 10.

Upgrade Advisor - dostępność aktualizacji Windows 10 Mobile

 

Sprawdź dostępność aktualizacji w ustawieniach telefonu

Jeżeli udało Wam się w poprzednim kroku włączyć uaktualnienie do systemu Windows 10 Mobile to teraz wystarczy przejść kolejno do: Menu > Ustawienia > Aktualizacje > Sprawdź aktualizacje. Po kliknięciu będziecie mogli przystąpić do procesu aktualizacji.

 

Jaką wersję systemu Windows 10 Mobile otrzymam po aktualizacji?

W pierwszej kolejności Wasze telefony zostaną zaktualizowane do wersji 10.0.10586.107. Kolejna aktualizacja podniesie system do najnowszej dostępnej wersji 10.0.14393.1066. Jak tylko pojawi się kolejna wersja systemu to Wasze urządzenia również ją otrzymają. Numer wersji systemu możecie sprawdzić w ustawieniach telefonu przechodząc kolejno do: Menu > Ustawienia > System > Informacje > Więcej > Kompilacja systemu operacyjnego.

 

Mój telefon w dalszym ciągu nie może pobrać aktualizacji

Jeżeli Wasz telefon znalazł się na liście telefonów dopuszczonych do aktualizacji a aplikacja Doradca uaktualnienia nie oferuje aktualizacji to spróbujcie zaktualizować telefon za pomocą programu Windows Insider. Szczegółową instrukcję znajdziecie w tym artykule.

 

Zapraszam również do artykułu, w którym przyglądamy się wadom i zaletom najnowszego systemu Windows dla telefonów:

Czy warto aktualizować telefon Windows Phone 8.1 do Windows 10 Mobile?

Dajcie znać w komentarzach poniżej czy udało Wam się bez problemów zaktualizować telefon do systemu Windows 10 Mobile. Jeżeli macie pytania lub wątpliwości to również napiszcie komentarz a postaramy się pomóc.