Jak zainstalować Windows 10 Mobile Redstone na każdym urządzeniu?

Microsoft postanowił udostępnić system Windows 10 Mobile w rozgałęzieniu Redstone 1 w programie Windows Insider jedynie dla telefonów z fabryczną dziesiątką na pokładzie czyli dla modeli Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Istnieje jednak nieoficjalny sposób, dzięki któremu wgracie najnowszy system na pozostałe telefony Lumia. Zapraszam do poniższego poradnika.

[warning]Pamiętajcie, że wszystkie czynności wykonujecie na własną odpowiedzialność. Nie czujesz się pewnie w tym co robisz – nie przystępuj do modyfikacji rejestru w Twoim telefonie.[/warning]

Co potrzebujemy?

Wprowadzamy zmiany w rejestrze

  • Uruchamiamy edytor rejestru vcREG, edytujemy wartość (przed rozpoczęciem edycji warto zapisać oryginalne parametry tak aby w każdym momencie można je było przywrócić)
  • HKLM\SYSTEM\Platform\DeviceTargetingInfo
    „PhoneManufacturer”=z domyślnej na „MicrosoftMDG”
    1
  • Jeżeli macie problem vcREG, używacie pierwszego edytora w aplikacji For All Windows Device. Wartości wpisujecie identycznie jak pokazano powyżej.
    2
  • To wszystko. Wasz telefon jest gotowy na odebranie aktualizacji. Wystarczy ustawić szybki krąg (Fast Ring) w aplikacji Windows Insider a następnie sprawdzić dostępność aktualizacji.

Podsumowanie informacji o programie Windwos Insider wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania znajdziecie w tym artykule. Dajcie znać czy zdecydowaliście się wgrać najnowszą kompilację Redstone 1 na Wasze telefony.

Źródło: Forum