Jak zainstalować najnowszą wersję Sklepu na wszystkich telefonach Windows 10 Mobile?

W ostatnim czasie Microsoft udostępnił odświeżoną wersję aplikacji Sklep, która wprowadziła kilka zmian wizualnych w telefonach z systemem Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1. Oprócz wyglądu aplikacja otrzymała również możliwość podejrzenia naszej ostatniej aktywności. Już teraz ręcznie możecie zainstalować nową wersję sklepu na każdym telefonie z systemem Windows 10 Mobile.

Sklep 11605.1000.113.0

Nowa wersja aplikacji Sklep została udostępniona przede wszystkim dla testerów systemu Windows 10 Mobile Redstone 1. Dzięki plikowi instalacyjnemu każdy może wgrać odświeżony sklep do swojego telefonu niezależnie od tego czy posiadamy system w wersji testowej czy też oficjalnej. Pamiętajcie jednak, że sklep jest w wersji testowej i nie jestem pewny czy po wgraniu tej wersji będziemy otrzymywać kolejne aktualizacje sklepu, które pojawią się zapewne już niebawem.

Jak wgrać najnowszą wersję aplikacji Sklep 11605.1000.113.0?

  • Pobierz najnowszą wersję z OneDrive.
  • Przegraj plik do telefonu lub załaduj plik do chmury OneDrive.
  • Otwórz plik za pomocą eksploratora plików lub otwórz za pomocą aplikacji OneDrive.
  • Potwierdź chęć instalacji aplikacji.
  • Poczekaj minutę aż zainstaluje się aplikacja. Nie będzie widoczny pasek postępu.

Jeżeli jesteście zapisani do szybkiego lub wolnego kręgu aktualizacji w programie Windows Insider i nie posiadacie najnowszej wersji sklepu to wgranie powyższej wersji nie powinno wpłynąć negatywnie na możliwość wyszukania nowszych aktualizacji sklepu kiedy tylko będą dostępne.

Nie jestem pewny jak sytuacja będzie wyglądać w przypadku kiedy jesteśmy zapisani do kręgu Release Preview lub też w przypadku kiedy posiadamy oficjalną wersję systemu. Może się okazać, że wgranie powyższej wersji spowoduje, że zostaniemy na niej przez dłuższy okres czasu ponieważ odświeżony sklep zostanie udostępniony oficjalnie dopiero kiedy Microsoft stwierdzi, że jest pozbawiony błędów. Wgrałem najnowszą wersję sklepu do telefonu Lumia 930 z systemem Windows 10 Mobile Build 10586.338 z ustawionym kręgiem Release Preview. Już niebawem dowiem się czy otrzymam kolejną aktualizację sklepu.

Dajcie znać czy zdecydowaliście się na instalację nowej wersji sklepu. Jeżeli tak to czy jesteście zadowoleni.

Źródło: Reddit