• Porady
  • Komentarze: 4

Jak wyświetlić aplikacje danego producenta w Sklepie Windows Beta?

Uniwersalny Sklep Windows Beta w telefonach z systemem Windows 10 Mobile w wersji Build 10080 nie umożliwia wyświetlania aplikacji dla danego producenta. Możemy sobie poradzić w inny sposób. Wystarczy wpisać odpowiedni ciąg znaków w przeglądarce Project Spartan lub zeskanować kod QR aby przejść bezpośrednio do Sklepu Windows.

Niestety Sklep Windows Beta w obecnej wersji nie oferuje możliwości przeglądania oferty danego producenta. Nawet jeżeli wejdziemy do aplikacji i będziemy chcieli przejrzeć pozostałe propozycje danego producenta to klikanie w jego nazwę nie przeniesie nas do jego oferty.

Sklep Windows Beta - wyszukiwanie producenta

Wpisywanie słów w wyszukiwarce Sklepu takich jak Microsoft lub Microsoft Corporation nie rozwiązuje problemu bowiem wyświetlanych jest zaledwie kilka pozycji. Podobnie jest w przypadku pozostałych producentów.

Dzięki wpisaniu odpowiednio ciągu znaków w przeglądarce internetowej Project Spartan zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do Sklepu Windows z aplikacjami danego producenta.

Sklep Windows Beta - aplikacje danego producenta

Aby wyświetlić aplikacje danego producenta musimy wpisać w przeglądarce Project Spartan następującą frazę:

[code style=”2″]ms-windows-store:Publisher?name=microsoft[/code]

Po wpisaniu powyższej frazy zostaniemy przeniesieni automatycznie do Sklepu Windows Beta. Alternatywnie możemy również skorzystać z czytnika kodów QR. W tym wypadku konieczna będzie instalacja aplikacji do czytania kodów QR ze Sklepu ponieważ w obecnej formie Bing nie oferuje takiej możliwości w systemie Windows 10 Mobile. Po po odczytaniu kodu QR musimy przekopiować tekst do przeglądarki Project Spartan oraz kliknąć Enter dzięki czemu zostaniemy przekierowanie do Sklepu

Oczywiście możemy wyszukiwać aplikacje dowolnego producenta. W tym celu wystarczy w powyższej frazie podmienić słowo Microsoft na nazwę producenta, którego aplikacje chcemy zobaczyć.

Wyświetl frazę, która po skopiowaniu do przeglądarki Spartan wyświetli aplikacje Microsoft w Sklepie Windows Beta w systemie Windows 10 Mobile

Kod QR

Źródło: WindowsMania.pl