Jak wrócić z systemu Windows 10 do poprzedniej wersji Windows Phone 8.1?

Doczekaliśmy się systemu Windows 10 Mobile dla naszych telefonów. Po pierwszych testach zdania są dosyć mocno zróżnicowane. Jedni są zachwyceni a inni wyszukują coraz to nowsze błędy, które skutecznie uniemożliwiają im wykonywanie standardowych działań. Jeżeli należycie do drugiej grupy to z pewnością zastanawiacie się w jaki sposób wrócić do stabilnej wersji systemu Windows Phone 8.1.

Z pomocą nadchodzi aplikacja komputerowa Windows Phone Recovery Tool, dzięki której w szybki i łatwy sposób przywrócimy oprogramowanie naszego telefonu do ostatniej stabilnej wersji. Aplikacja jest przeznaczona dla komputerów z systemem Windows 7 lub nowszym.

Użycie narzędzia Software Recovery Tool spowoduje usunięcie wszystkich materiałów zapisanych w telefonie, w tym aplikacji i gier (wraz z danymi aplikacji i osiągnięciami w grach) oraz wiadomości tekstowych, historii połączeń, muzyki, zdjęć itd. Jeśli to możliwe, najpierw utwórz kopię zapasową materiałów zapisanych w telefonie (Ustawienia > kopia zapasowa). Będzie można ją przywrócić po użyciu narzędzia Software Recovery Tool.

Dajcie znać czy zostajecie z Windows 10 Mobile czy wracacie do Windows Phone 8.1!

[warning]Większość telefonów, które były fabrycznie wyposażone w system Windows Phone 8 otrzyma za pomocą aplikacji Windows Phone Recovery Tool oprogramowanie w wersji Lumia Cyan (Windows Phone 8.1). W tym wypadku konieczna będzie dalsza aktualizacja do wersji Lumia Denim (Windows Phone 8.1 Update 1) za pomocą telefonu aby móc zainstalować system Windows 10 Mobile.[/warning]

[notice]Powyższy opis nie dotyczy telefonów Lumia 530, Lumia 625 (T-Mobile), Lumia 630, Lumia 635, Lumia 830, Lumia 930, Lumia 1520 oraz telefonów z fabrycznym systemem Windows Phone 8.1 Update 1 lub Update 2 – takie jak Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 640, Lumia 640 XL.[/notice]