Jak włączyć silnik Spartan w Internet Explorer 11 w Windows 10?

Jak się okazuje użytkownicy systemu Windows 10 Technical Preview już teraz mogą włączyć nowy silnik renderujący strony o nazwie Edge w fabrycznie zainstalowanej przeglądarce Internet Explorer 11. Jest to nazwa nowego silnika, który będzie sercem przeglądarki Spartan. Jest to jedynie przedsmak tego co zobaczymy w finalnej wersji.

Windows 10 Technical Preview w wersji Build 9926 posiada fabrycznie zainstalowaną przeglądarkę Internet Explorer 11, która posiada pewne elementy z najnowszej przeglądarki Spartan. Jedną z nich jest właśnie wyżej opisany nowy silnik renderujący.

Jak włączyć nowy silnik Edge?

 1. Otwórz Internet Explorer.
 2. Wpisz w pasku adresu about:flags.
 3. Włącz opcję „Experimental Web Platform Features”.
 4. Zrestartuj przeglądarkę.

Pamiętajcie, że jest to wersja eksperymentalna więc nie wszystkie strony mogą działać prawidłowo. W każdej chwili możecie zrezygnować z nowego silnika wykonując powyższe wskazówki i wybierając opcję „disable” w punkcie trzecim.

Po włączeniu nowego silnika renderującego powinniście zauważyć wzrost szybkości przeglądania stron bowiem w testach nowy silnik wypada znacznie lepiej niż ten, który fabrycznie znajduje się w IE11.

Źródło: Windows Central

 • Błażej Zając

  u mnie nie działa 🙁

 • Piotr Cała

  Niestety ale about:flags wywala mi że nie ma takiej strony i na tym kończy się przygoda z silnikiem Spartan.

 • stiopan68 .

  U mnie na czystej instalce działa

 • Isiek b

  he mam pytanie jak zresetować IE ???? bo nie wiem czy dobrze kombinuję

  • Piotr Cała

   Wyłącz i włącz. 🙂

 • Lepszą rzeczą od nowego silnika w IE jest nowy kalendarzyk dostępny po kliknięciu na zegarek na pasku zadań. Jedna mała zmiana w rejestrze i mamy coś takiego:

  • Krall

   Ohydny i za duży, zdecydowanie lepiej prezentuje się ten standardowy znany chociażby z 7’ki czy 8’ki. Można by go jedynie nieco odświeżyć.

 • „Po włączeniu nowego silnika renderującego powinniście zauważyć wzrost szybkości przeglądania stron bowiem w testach nowy silnik wypada znacznie lepiej niż ten, który fabrycznie znajduje się w IE11.” – działa rzeczywiście trochę szybciej 🙂 Poza tym ma nieco więcej punktów w teście html5 (348 zamiast 339).