• Porady
  • Komentarze: 11

Jak włączyć numery tygodni oraz pogodę w systemowym kalendarzu Windows Phone?

Kalendarz to jedna z podstawowych funkcji telefonu. Nie wszyscy korzystają z niego intensywnie a tym bardziej nie wszystkim potrzebna jest informacja o numerach tygodni. Jeżeli jednak kalendarz w Waszych telefonach Windows Phone to podstawowe narzędzie pracy to z pewnością chcielibyście zobaczyć na nim numery tygodni. Dodatkowym ułatwieniem byłoby również wyświetlenie prognozy pogody na kolejne dni.

Numery tygodni w kalendarzu Windows Phone

Włączenie numerów tygodni to zaledwie trzy kliknięcia. Wystarczy wejść do kalendarza, następnie wybrać opcje (trzy kropeczki w prawym dolnym rogu) i wejść do ustawień. Ostatni krok to włączenie numerów tygodni.

Microsoft udostępnił możliwość włączenia numerów tygodni w systemowym kalendarzu dopiero w systemie Windows Phone 8.1 Update 1. To oznacza, że każda Lumia z oprogramowaniem Lumia Denim posiada możliwość włączenia numerów tygodni.

Jakiś czas temu Microsoft wprowadził również wyświetlanie pogody w systemowym kalendarzu. Opcja ta nie wymagała żadnej dodatkowej ingerencji ze strony użytkownika. Wystarczyło włączyć w telefonie usługi lokalizacyjne. Z niewiadomych przyczyn od dłuższego czasu funkcja ta nie działa. W tym wypadku musimy poczekać aż Microsoft udostępni rozwiązanie.