• Porady
  • Komentarze: 0

Jak włączyć dwuetapową weryfikację konta Microsoft z aplikacją Authenticator?

Już niebawem Microsoft udostępni możliwość włączenia dwuetapowej weryfikacji kont. Aplikacja do generowania kodów jest już dostępna w sklepie Windows Phone ale na włączenie usługi będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać. Zobacz w jaki sposób będzie można włączyć dwuetapową weryfikację konta Microsoft.

Włączanie dwuetapowej weryfikacji konta Microsoft

Po wejściu do ustawień naszego konta Microsoft pojawi się dodatkowa opcja za pomocą, której będziemy mogli włączyć dwuetapową weryfikację konta – tak jak to widać na powyższym zrzucie ekranu.

W przypadku dwuetapowej weryfikacji Google użytkownik otrzymuje wiadomość SMS ze specjalnym kodem. Może to być uciążliwe kiedy sporo podróżujemy lub zmieniamy karty SIM w telefonie.

W przypadku konta Microsoft wystarczy sparować nasze konto z telefonem, na którym jest zainstalowana aplikacja Authenticator.

Parowanie aplikacji Authenticator z kontem Microsoft

Authenticator generuje nowy kod co 30 sekund. Dzięki temu nasz telefon nie musi nawet posiadać połączenia z siecią (np. w trakcie  lotu samolotem). Wystarczy jedynie zainstalowana aplikacja Authenticator, która jest połączona z naszym kontem Microsoft.

Jak widać obsługa dwuetapowej weryfikacji nie będzie skomplikowana i z pewnością osoby, które wymagają lepszej ochrony swoich kont z łatwością skorzystają z nowej usługi.

Posiadacze smartfonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 7.5, Windows Phone 7.8 oraz Windows Phone 8 już teraz mogą pobrać aplikację Authenticator ze sklepu Windows Phone. Więcej informacji o aplikacji znajduje się w tym artykule.

Pobierz aplikację [label style=”2″]Authenticator[/label] ze sklepu Windows Phone

Authenticator - sklep Windows PhoneKod QR - Authenticator
Źródło: LiveSide.net