Jak włączyć czwartą kolumnę kafelków w Windows 10 Mobile Build 10549?

Microsoft udostępnił oficjalną listę zmian i nowości w systemie Windows 10 Mobile w wersji Build 10549. Na liście zabrakło dosyć istotnej nowości, z której mogą skorzystać wszystkie telefony zaktualizowane do najnowszej wersji systemu. Mowa o dodatkowej, czwartej kolumnie kafli na ekranie startowym telefonu. Za pomocą drobnej sztuczki możemy zwiększyć ilość kafelków.

Windows 10 Mobile Build 10549 - więcej kafelków na ekranie startowym

Na powyższym zrzucie widać różnicę w ilości kafli na ekranie startowym. Teraz w kilku prostych krokach każdy telefon z systemem Windows 10 Mobile w wersji Build 10549 może włączyć dodatkowe kafelki. Ponadto ilość skrótów również ulega zwiększeniu – teraz jest dostępne aż 5 kolumn.

Aby zwiększyć ilość kafelków musimy przejść kolejno do: menu > ustawienia > ekran i ustawić rozmiar tekstu, aplikacji i innych elementów na wartość 175% lub mniejszą. Standardowo wartość jest ustawiona na 200%. Zostaniemy poproszeni o zrestartowanie telefonu.

Rozmiar czcionki

Po restarcie wchodzimy ponownie do ustawień > personalizacja > start i wybieramy opcję Pokaż więcej kafelków. W ten sposób otrzymujemy miejsce na dodatkowe kafelki na ekranie naszego smartfonu.

Pokaż więcej kafelków

Dodatkowe kafelki włączyłem na telefonie Lumia 640 i muszę przyznać, że w dalszym ciągu dobrze korzysta się z telefonu. Ikony oraz napisy nie są za małe. Czy w Waszych telefonach również skorzystacie z tej wskazówki?