Jak wgrać system Windows 10 do telefonu Lumia 950 XL?

Jeden z użytkowników postanowił sprawdzić czy uda mu się wgrać pełną wersję systemu Windows 10 do telefonu. Po kilku miesiącach testów autor modyfikacji przekazał dobrą informację. Windows 10 został wgrany do telefonu Lumia 950 XL. Teraz każdy może wgrać pełną wersję systemu Windows 10 do swojego smartfona.

Ben | imbushuo, autor modyfikacji, przygotował instrukcję dla osób, które chciałyby wgrać system Windows 10 do swoich telefonów Lumia 950 XL. Według Bena wystarczy wykonać cztery kroki, aby cieszyć się pełną wersją systemu Windows 10 na smartfonie:

  1. WPInternals 2.4 do odblokowania bootmgfw
  2. 1st shim: github.com/imbushuo/boot-shim
  3. Kickstarter: github.com/imbushuo/lk
  4. UEFI: github.com/imbushuo/Lumia950XLPkg

Należy jednak pamiętać, że powyższe kroki to wyłącznie podsumowanie całej procedury. Szczegółowe informacje oraz wszystkie niezbędne pliki znajdziecie na stronie GitHub. Cała instrukcja wygląda na dosyć skomplikowaną i podejrzewam, że w trakcie całego zabiegu możemy uszkodzić nasz telefon. Zdecydowanie odradzam przeprowadzanie tego zabiegu niedoświadczonym użytkownikom. Jeżeli jednak znajdą się wśród naszych czytelników odważne osoby, którym udało się wgrać Windows 10 do Lumii 950 XL to czekamy na Wasze relacje!

Źródło: MSPoweruser