• Porady
  • Komentarze: 145

Jak wgrać oficjalną aktualizację Windows 10 Mobile z pominięciem Doradcy uaktualnienia?

Wiele osób w dalszym ciągu czeka na udostępnienie oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Niestety Microsoft ociąga się z udostępnieniem aktualizacji i na ten moment zaledwie kilka modeli może pobrać najnowszą aktualizację z pomocą aplikacji Upgrade Advisor (Doradca uaktualnienia). Macie już dość czekania? Zobaczcie jak pobrać najnowszą aktualizację nie czekając na jej oficjalne udostępnienie.

Kluczem do sukcesu jest aplikacja Windows Insider. Aby skorzystać z tej aplikacji musicie zapisać się do programu testów. Potem jeszcze kilka kliknięć i rozpocznie się pobieranie aktualizacji Windows 10 Mobile w Waszych telefonach.

Nie ważne czy posiadacie telefon dopuszczony do aktualizacji czy też nie. Za pomocą aplikacji Windows Insider każdy może wgrać oficjalną wersję systemu Windows 10 Mobile w kilku prostych krokach.

1. Zapisz się do programu Windows Insider

Aby zapisać się do programu Windows Insider należy wejść na stronę insider.windows.com i dodać nasz adres e-mail, będący jednocześnie kontem Microsoft, do bazy danych. Po pomyślnym zapisaniu się możemy przystąpić do pobierania najnowszych testowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile.

 

2. Pobierz aplikację Windows Insider

Jeżeli wykonaliście już poprzedni krok to teraz wystarczy pobrać aplikację Windows Insider ze Sklepu Windows. Jest to bezpłatna aplikacja, za pomocą której będziecie mogli pobrać system Windows 10 Mobile wybierając jeden z trzech kręgów.

Kod QR

 

3. Skonfiguruj aplikację Windows Insider

Ten krok jest bardzo ważny. Wybranie nieodpowiedniego kręgu spowoduje wgranie testowej wersji systemu lub też brak dostępnych aktualizacji. Uruchamiamy aplikację i klikamy w przycisk Uzyskaj kompilacje a następnie wybieramy krąg Insider Release Preview i klikamy strzałkę w dolnej części aplikacji w taki sam sposób jak zaznaczono na poniższych zrzutach ekranowych.

Wybieranie kręgu Windows Insider

W kolejnym kroku musimy zaakceptować warunki programu Windows Insider. Po akceptacji nasz telefon zostanie zapisany do kręgu Insider Release Preview. Klikamy strzałkę i na tym kończymy pracę z aplikacją Windows Insider.

Krąg Insider Release Preview w aplikacji Windows Insider

 

4. Sprawdź dostępność aktualizacji w telefonie

Twój telefon jest już skonfigurowany do odbierania aktualizacji w kręgu Insider Release Preview. W tym kręgu udostępniania jest identyczna wersja systemu jak w przypadku oficjalnej aktualizacji za pomocą aplikacji Doradca uaktualnienia. Teraz wystarczy sprawdzić dostępność aktualizacji w ustawieniach telefonu: Ustawienia > Aktualizacje telefonu > Sprawdź aktualizacje. W pierwszej kolejności otrzymacie system w wersji Build 10586.107. Kolejna aktualizacja podniesie system do najnowszej dostępnej wersji.

 

5. Po wykonaniu aktualizacji Windows 10 Mobile

Twój telefon jest w dalszym ciągu zapisany do kręgu Insider Release Preview a to oznacza, że możesz otrzymywać nowsze wersje systemu Windows 10 Mobile szybciej niż w oficjalnym kanale dystrybucyjnym. Moim zdaniem można już pozostać w tym kręgu ponieważ udostępniane są w nim jedynie sprawdzone wersje systemu. Jeżeli jednak nie chcesz otrzymywać szybciej aktualizacji systemu Windows 10 Mobile tylko zgodnie z oficjalnym harmonogramem to wystarczy w aplikacji Windows Insider ustawić krąg o nazwie Production (analogicznie do tego co opisywałem w punkcie nr 3). Pamiętajcie, że po zresetowaniu telefonu (ustawienia > system > informacje > zresetuj telefon) zostajecie automatycznie wypisani z kręgu Release Preview i wracacie do otrzymywania oficjalnych aktualizacji Windows 10 Mobile.

 

Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania?

Jeżeli macie wątpliwości lub dodatkowe pytania to zapraszam do naszego przewodnika po programie Windows Insider. Jeżeli nie znaleźliście tam odpowiedzi na Wasze pytania to zapraszam do zadawania pytań za pomocą poniższych komentarzy.