• Porady
 • Komentarze: 141

Jak wgrać oficjalną aktualizację Windows 10 Mobile z pominięciem Doradcy uaktualnienia?

Wiele osób w dalszym ciągu czeka na udostępnienie oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Niestety Microsoft ociąga się z udostępnieniem aktualizacji i na ten moment zaledwie kilka modeli może pobrać najnowszą aktualizację z pomocą aplikacji Upgrade Advisor (Doradca uaktualnienia). Macie już dość czekania? Zobaczcie jak pobrać najnowszą aktualizację nie czekając na jej oficjalne udostępnienie.

Kluczem do sukcesu jest aplikacja Windows Insider. Aby skorzystać z tej aplikacji musicie zapisać się do programu testów. Potem jeszcze kilka kliknięć i rozpocznie się pobieranie aktualizacji Windows 10 Mobile w Waszych telefonach.

Nie ważne czy posiadacie telefon dopuszczony do aktualizacji czy też nie. Za pomocą aplikacji Windows Insider każdy może wgrać oficjalną wersję systemu Windows 10 Mobile w kilku prostych krokach.

1. Zapisz się do programu Windows Insider

Aby zapisać się do programu Windows Insider należy wejść na stronę insider.windows.com i dodać nasz adres e-mail, będący jednocześnie kontem Microsoft, do bazy danych. Po pomyślnym zapisaniu się możemy przystąpić do pobierania najnowszych testowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile.

 

2. Pobierz aplikację Windows Insider

Jeżeli wykonaliście już poprzedni krok to teraz wystarczy pobrać aplikację Windows Insider ze Sklepu Windows. Jest to bezpłatna aplikacja, za pomocą której będziecie mogli pobrać system Windows 10 Mobile wybierając jeden z trzech kręgów.

Kod QR

 

3. Skonfiguruj aplikację Windows Insider

Ten krok jest bardzo ważny. Wybranie nieodpowiedniego kręgu spowoduje wgranie testowej wersji systemu lub też brak dostępnych aktualizacji. Uruchamiamy aplikację i klikamy w przycisk Uzyskaj kompilacje a następnie wybieramy krąg Insider Release Preview i klikamy strzałkę w dolnej części aplikacji w taki sam sposób jak zaznaczono na poniższych zrzutach ekranowych.

Wybieranie kręgu Windows Insider

W kolejnym kroku musimy zaakceptować warunki programu Windows Insider. Po akceptacji nasz telefon zostanie zapisany do kręgu Insider Release Preview. Klikamy strzałkę i na tym kończymy pracę z aplikacją Windows Insider.

Krąg Insider Release Preview w aplikacji Windows Insider

 

4. Sprawdź dostępność aktualizacji w telefonie

Twój telefon jest już skonfigurowany do odbierania aktualizacji w kręgu Insider Release Preview. W tym kręgu udostępniania jest identyczna wersja systemu jak w przypadku oficjalnej aktualizacji za pomocą aplikacji Doradca uaktualnienia. Teraz wystarczy sprawdzić dostępność aktualizacji w ustawieniach telefonu: Ustawienia > Aktualizacje telefonu > Sprawdź aktualizacje. W pierwszej kolejności otrzymacie system w wersji Build 10586.107. Kolejna aktualizacja podniesie system do najnowszej dostępnej wersji.

 

5. Po wykonaniu aktualizacji Windows 10 Mobile

Twój telefon jest w dalszym ciągu zapisany do kręgu Insider Release Preview a to oznacza, że możesz otrzymywać nowsze wersje systemu Windows 10 Mobile szybciej niż w oficjalnym kanale dystrybucyjnym. Moim zdaniem można już pozostać w tym kręgu ponieważ udostępniane są w nim jedynie sprawdzone wersje systemu. Jeżeli jednak nie chcesz otrzymywać szybciej aktualizacji systemu Windows 10 Mobile tylko zgodnie z oficjalnym harmonogramem to wystarczy w aplikacji Windows Insider ustawić krąg o nazwie Production (analogicznie do tego co opisywałem w punkcie nr 3). Pamiętajcie, że po zresetowaniu telefonu (ustawienia > system > informacje > zresetuj telefon) zostajecie automatycznie wypisani z kręgu Release Preview i wracacie do otrzymywania oficjalnych aktualizacji Windows 10 Mobile.

 

Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania?

Jeżeli macie wątpliwości lub dodatkowe pytania to zapraszam do naszego przewodnika po programie Windows Insider. Jeżeli nie znaleźliście tam odpowiedzi na Wasze pytania to zapraszam do zadawania pytań za pomocą poniższych komentarzy.

 • DzieX

  Już myślałem, że to jakiś magiczny hak a to znów insider 😉

  • Krąg Release Preview niczym nie różni się od aplikacji Upgrade Advisor i warto to uświadomić użytkownikom.

   • Robert Kula

    To nic innego jak dawne Preview for Developers, z tą różnicą, że póki co aktualizacje zamiast być wydawane wcześniej, są równocześnie w stosunku do oficjalnego systemu

 • Andrzej

  Z każdą aktualizacją korci mnie by w końcu spróbować na L925.

  • NoStr

   Ja używam od bardza dawna wersji .168 na L925, nie narzekam. Właśnie wskoczył update do wersji .218. Od razu sprawdzam, bo jednak słownik już denerwuje 🙂

 • damian1994radom

  Rozumiem, że na Lumii 530 ten myk nie zadziała?

  • Nie zaszkodzi sprawdzić i dać znać pozostałym czy się udało. Przyznam, że nie wiem czy jest to możliwe na tym modelu. Może być tak, że w aplikacji Windows Insider nie będzie widocznych żadnych kręgów.

 • Hubert123454

  w takim razie, po co jest ten doradca aktualizacji skoro nie można teraz zaktualizować Lumii przez niego do Windows 10 Mobile. A wystarczy w insiderze ustawić krąg Release Preview i mamy praktycznie tak samo jakbyśmy dostali oficjalną aktualizację. Bezsensowny jest w takim razie doradca aktualizacji, z którego wycofał na jakiś czas microsoft możliwość aktualizowania do Windows 10 Mobile.

  • Doradca umożliwia aktualizację tylko Microsoft ociąga się z udostępnieniem tej aktualizacji.

   • Tyran1918

    A;e bym chciał wiedzieć co ich od tego powstrzymuje 🙂 Niewiedza często jest bardzo irytująca.

    • Moim zdaniem czekali na nową kompilację. Skoro już jest to może wznowią aktualizację w ciągu kilku dni.

 • Karol

  Zapomnieliście dopisać żeby potem się wypisać z insidera i pobierać tylko oficjalne update’y. Dużo osób może też być zaniepokojonymi zdaniem „you may void yor warranty”, dlatego czekają na doradcę (nawet jeśli to bzdura, to napisana przed microsoft).

  • Za chwilę dopiszę informację do artykułu. Nie trzeba się wypisywać całkowicie z programu – wystarczy ustawić krąg Production.

   • Andrzej

    A co jeśli nie mam kręgu Production? (L925)
    Pojawi się po aktualizacji do 10 czy nie?
    Jak ustawić Insidera jeśli się nie pojawi?

    • Ten krąg pojawi się po aktualizacji do Windows 10 Mobile.

   • Karol

    Jeśli zaktualizuję system poprzez krąg release preview do wersji 107, po czym zresetuje telefon do ustawień fabrycznych to potem już normalnie oficjalnie wyszuka mi wersje 218 bez instalowania insider’a?

    • Tak ale nie musisz przywracać ustawień fabrycznych. Wystarczy, że ustawisz w aplikacji Windows Insider krąg Production po wgraniu wersji 107.

     • Karol

      lepiej chyba jednak przywrócić po update 8.1 -> 10. Wyeliminuję ew. błędy związane z migracją (lumia 735).

     • W takim razie przywróć po wgraniu wersji 218.

     • Robert Kula

      Ja tak zrobiłem właśnie w mojej 640 DS. Już kilka artykułów wcześniej o tym patencie wspominałem 😛 ale dzięki za przygotowanie poradnika dla innych

  • po wypisaniu się z insidera telefon nie zobaczy żadnych nowych aktualizacji, musisz być w kręgu release

   • Dlaczego nie zobaczy nowych aktualizacji? Telefon będzie wyszukiwał w dalszym ciągu wszystkie oficjalne aktualizacje.

    • Karol

     Czy instalacja z insider’a zostawia jakiś ślad w systemie (tzn. ślad że wgrany był system z kręgu release preview?). Jeśli zaktualizuję system przez windows insider do wersji 218, po czym zresetuje telefon to gdzieś w menu informacje etc. będzie po tym ślad? Czy może będzie tak jakbym użył doradcy?

     • Po przywróceniu ustawień fabrycznych (resetowaniu) nie będzie żadnego śladu, że system został wgrany za pomocą Windows Insider. Nawet bez przywracania czyli po aktualizacji nie będzie takiego śladu.

    • PN27

     W przypadku Lumii 640, zainstalowałem build 107 przez insidera. Potem odinstalowałem insidera. Następnie telefon zaktualizował się do 164, a teraz do 218. Czy w przypadku L630 też tak będzie? Czy zawsze tylko przez insidera?

     • Mariola

      Czy w tej 218 już naprawiono menu ustawień i jest tylko w języku polskim czy nadal w menu jest mieszanka językowa?

     • Czyli zostawili pośrednią aktualizację 164. Na L630 proces aktualizacji powinien wyglądać dokładnie tak samo. Insider jest potrzebny wyłącznie do zainstalowania W10M. Jak już posiadasz ten system to aktualizacje będziesz otrzymywał normalnie jak dla pozostałych telefonów W10M.

     • PN27

      Ten 164 to zaktualizował już dość dawno. I teraz 218. A L630 nie ma mieć W10M. Ale gdyby teraz miała aktualizacje jak 640, to tak jakby jednak dostała uaktualnienie do10.

     • Rozumiem. Czyli w pierwszej kolejności aktualizuje się telefon do wersji 107 a potem bezpośrednio do 218. Dokładnie tak jak piszesz.

 • Dariusz Chmiel

  Witam.
  Pytanie dotyczy aktualizacji Lumii 925.
  Z tego co doczytałem telefon ten nie jest objęty programem aktualizacji, ale idąc za sugestią skorzystania z instalacji Windows Insider spróbowałem.
  Niestety podczas próby instalacji apki pojawia mi się komunikat o błędzie 80073cfe i nic z tym nie da się zrobić. Co ciekawe taki sam komunikat mam przy próbie instalacji Lumia Offers, Doradca uaktualnienia.
  Pytanie: co może być przyczyną braku możliwości instalacji tych aplikacji.
  Sugerowane rozwiązanie z usunięciem historii przeglądarki, usunięciem plików tymczasowych oraz resetem słuchawki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.
  Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

  • Czyli nie możesz zaktualizować telefonu ponieważ nie możesz wgrać aplikacji Windows Insider? Według mnie to tymczasowy problemy ze sklepem.

   • Dariusz Chmiel

    Tylko że ten problem trwa już od kilku ładnych dni i nie wiem co z tym zrobić.
    Inne aplikacje się aktualizują ale mam kilka których nie jestem w stanie zaktualizować/zainstalować, np. Allegro, WhatsUp (obie aplikacje miałem zainstalowane od samego początku posiadania 925 i po ostatnich aktualizacjach zawiesiły wpierw słuchawkę a po odinstalowaniu nie można ich ponownie zainstalować)

    • Czyli posiadasz WP8.1. Możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne (ustawienia > informacje > zresetuj telefon). Nie przywracaj kopii zapasowej ponieważ wraz z nią mogą zostać przywrócone błędy. Pamiętaj, że zabieg ten usuwa wszystkie dane.

     • Dariusz Chmiel

      Chyba tak zrobię. Dzięki za podpowiedź.
      Skopiuję w to co jest ważne i zresetuję do ustawień fabrycznych, kontakty i tak są w chmurze więc raczej nic nie stracę, a jedynie mogę zyskać.
      Jeszcze raz dzięki 🙂

     • Nie ma sprawy. Kontakty powinny być widoczne na stronie http://people.live.com. Powodzenia.

     • Dariusz Chmiel

      Po resecie wszystko działa ok. Windows 10 Mobile wgrany.
      Tylko dręczy mnie teraz pytanie czemu nie ma języka polskiego w ustawieniach ‚Mowa’?
      Znowu jesteśmy ci gorsi?

     • Funkcja Mowa na tę chwilę nie jest dostępna w języku polskim w systemie Windows 10 Mobile.

 • Andrzej

  Czy istnieje zbiorcza lista błędów, które nie zostały jeszcze wyeliminowane w Win 10 Mobile?

 • zynio

  a ja tak wspomne sobie pewną aktualizacje jak miałem lumia 520 (Cyjan) , puźniej się pojawiła aktuaalizacja Black i zero problemów bo szybko było, puźniej był Denim.Jakoś tutaj microsoft się nie ociągał i ani na Black czy Denim nie było takiego zwlekania jak teraz.

  • Dystrybucja aktualizacji Lumia Denim trwała aż trzy miesiące.

  • Black było przed Cyan

 • BoguslawK

  Czy wiadomo jak zachowuje sie build 216 na telefonach L930 Orange ?

 • BoguslawK

  przepraszam. chodziło mi oczywiście o build 218 🙂

 • krzysiwonka

  Proszę o szybką pomoc….. Właśnie wgrałem na swoją L1520 z insidera bulid .218. Jak mogę przypiąć kafelek ze stanem baterii do ekranu startowego? Wiem, wiem że stan wyświetlany jest obok ikonki baterii ale mnie interesuje kafelek…. W WP 8.1 była taka możliwość a na W 10 Mobile gdzie tego szukać?

  • Mariola

   Na liście aplikacji wyszukaj nazwę tej od baterii, przytrzymaj na niej palec aż pojawią się różne opcje m/i ‚przypnij do ekranu głównego/menu start’ i ją wybierz.

   • krzysiwonka

    Nie do końca o to mi chodziło koleżanko. Chodzi mi o to żeby kafelek baterii nie pochodził od aplikacji ściągniętej ze sklepu tylko żeby był przypięty od systemu/ oszczędzania baterii….. W 8.1 były nawet z tym problemy że przy bodajże 42-50% źle wskazywało stan bo była różnica między tym co pokazuje kafelek na ekranie a co pokazuje ikonka

    • Mariola

     Aaa tego to nie wiem i też chętnie się dowiem, kto nam powie?

  • Norizz

   Zainstaluj sobie aplikacje INSIDER, ja mam na wm10 i sprawuje się dobrze, również kafelek na ekranie startowym.

  • System nie oferuje takiej możliwości. Możesz poszukać w sklepie dodatkowej aplikacji, która posiada taką funkcjonalność.

   • Mariola

    A jak ona może się nazywać, jakieś sugestie?

    • Nie korzystam z takich aplikacji więc niestety nie doradzę.

   • krzysiwonka

    Michał może Ty pomożesz. Mimo włączonych dźwięków przychodzące e-maile nie wydają dźwięków. Sprawdzałem już we wszystkich ustawieniach gdzie się da i nadal nic….. Druga sprawa natomiast to taka: Dlaczego aplikacje typu allegro, disqus, olx nie lądują tam gdzie jest zarządzanie dźwiękami aplikacji. We wcześniejszej kompilacji było to możliwe a teraz już nie. L1520 bulid. 218

    • Przywracałeś ustawienia fabryczne? Niestety nie mam dla Ciebie innego rozwiązania.

     • krzysiwonka

      Nie. Nie przywracałem……. Jak mi puszczą nerwy a jest to prawdopodobne to znowu przywrócę telefon do 8.1 i wtedy wgram W10 Mobile. Pytanie tylko kiedy najlepiej przywrócić fabryczne ustawienia? Po wgraniu kompilacji .107 czy jak już zainstaluje .218? Czy przywracać fabryczne zanim telefon sam zainstaluje i zaaktualizuje swoje aplikacje startowe czy dopiero po tym jak się zainstalują i zaaktualizują?

     • Ostatnio przywracałem 950 XL do wersji 218 i dopiero po jej wgraniu przywróciłem ustawienia fabryczne. Co do aplikacji to bez znaczenia ale szybciej będzie jak od razu po aktualizacji 218 zresetujesz telefon – po co aktualizować aplikacje skoro po resecie trzeba będzie robić to raz jeszcze.

     • krzysiwonka

      Dzięki za odpowiedź

     • Nie ma sprawy! Powodzenia.

 • keraj

  Witam wszystkich. Zaktualizowalem Lumie 1520 do w10 poprzez insidera, najpierw wersja 107 a potem aktualna 218, zauwazylem pewien problem, ekran podglądu nie dziala, malo tego, kiedy wchodzę w ustawienia ekranu podglądu to przez ok 4 sekundy widzę jego ustawienia, suwaki itd po czym menu ustawień ekranu podgladu robi się puste i tak za każdym razem kiedy wchodzę. Macie jakieś pomysly ? Poza tym system rewelacyjny.

  • Najszybszy sposób to przywrócenie ustawień fabrycznych (ustawienia > system > informacje > zresetuj telefon). Nie przywracaj kopii zapasowej ponieważ wraz z nią mogą zostać przywrócone błędy. Pamiętaj, że zabieg ten usuwa wszystkie dane z telefonu.

   • keraj

    Pojawil mi się również problem z operatorem, jestem w play a ciągle wymusza mi tmobile, ręcznie ustawie na play to jest brak zasięgu czy reset naprawi i ten blad ?

 • Krzysiek

  Dzis wieczorem dostalem oficjalna aktualizacje do .218- L1520

  • Z jakiej wersji instalowałeś?

   • Krzysiek

    A jaka byla wczesniej oficjalna? .116?

    • Rozumiem. Czyli aktualizowałeś z wersji 164 bo taka była poprzednia oficjalna wersja.

     • Krzysiek

      Tak, sprawdzilem, najpierw mialem 107 a pozniej 164 i teraz 218. Nie uczestnicze oczywiscie w insiderze od jakiegos czasu.

     • Zgadza się. Dziękuję za potwierdzenie.

 • Metek

  super poradnik, Lumia 640DS CV… 🙂

  • Już kilku użytkowników zgłosiło ten błąd. Dziwna sprawa. Jeżeli wykonałeś krok nr 1 z powyższego poradnika to niestety nie mam dla Ciebie żadnego innego rozwiązania. Odczekaj kilka godzin i spróbuj ponownie.

   • Tyran1918

    Czyli nie dość, że nie mamy oficjalnej aktualizacji dla CV PL, to teraz nawet insider nie działa. Pięknie…

    • Sam jestem ciekawy dlaczego część osób ma problemy z aplikacją Windows Insider.

     • Gregory Ka

      Czy udało Wam się uzyskać jakieś konkretne rozwiązanie tego problemu? Instalowałem na L535DS i na jednej normalnie weszło, natomiast na drugiej – identycznej – pojawia się komunikat o braku kompilacji…

     • Spróbuj ponownie wejść na stronę insider.windows.com i ponownie zapisz się do programu o ile to możliwe.

     • Gregory Ka

      Próbowałem już chyba czterokrotnie. Odczekanie kilku godzin również nic nie dało. Jakieś inne propozycje?

     • Gregory Ka

      W końcu się udało. W aplikacji kliknąłem opcję „opuść program” Po wyrejestrowaniu pojawił się komunikat że mój telefon jest gotowy do aktualizacji „Production Blue” – cokolwiek to znaczy… I już bez ponownej rejestracji wszystko poszło. Nie wiem czy można to traktować jako wskazówkę, ale osoby mające ten sam problem, mogą spróbować takiego rozwiązania. Pozdrawiam.

  • Slawomir

   A po odczekaniu kilku godzin nadal ten sam komunikat?

   • Metek

    A jak… 🙂

 • Andrzej

  Wczoraj rozpocząłem przygodę z Win 10 Mobile na Lumii 925.
  Skorzystałem z poradnika Michała i obecnie posiadam już wersję .218.
  O baterii się nie wypowiem, bo za krótko mam system.
  Zauważyłem jedynie kilka niedogodności:
  – Gestures Beta nie działa
  – Brak możliwości ustawienia Pogody na Glance Screen
  Poza tym system działa naprawdę dobrze, choć ciut wolniej niż 8.1.
  Aplikacja ING działa u mnie bez problemów.

  Reasumując – jestem zadowolony 🙂

 • Andrzej

  Witam , czy ktoś się orientuję na temat funkcji „mowa” w WP10 . Używam
  tego do czytania sms gdy jadę samochodem lub mam podłączone słuchawki .
  Rewelacyjna sprawa , ale czy coś z tym zrobiono bo nie znalazłem tego w
  WP10 i tylko dlatego wróciłem do WP8.1

  • Niestety mowa nie jest dostępna na ten moment w Windows 10 Mobile.

 • Tomekk

  Mam pytanie odnośnie aktualizacji do Windows 10 Mobile: posiadam telefon Lumia 930 w wersji CV PL, WP 8.1, zainstalowany Doradca uaktualnienia. Po sprawdzeniu (bez opcji z aplikacją Windows Insider) – ciągle brak aktualizacji. Przy poprzedniej udostępnionej wersji 10-tki, tej z końcówką .164 nie otrzymałem aktualizacji, teraz również nic i tak się zastanawiam czy to tak ma wyglądać i nadal czekać czy może coś nie tak z moim telefonem?

  • Aktualizacja nie została jeszcze udostępniona dla CV PL. Jeżeli nie chcesz dłużej czekać to możesz skorzystać ze wskazówek podanych w artykule.

   • Tomekk

    Ok., bardzo dziękuję za informację

 • Tomekk

  Próbuję zaktualizować telefon (Lumia 930 CV PL) do 10-tki tym sposobem który podajecie. Robię krok po kroku jak to opisujecie i niestety: po zainstalowaniu aplikacji windows insider i po naciśnięciu „uzyskaj kompilację” nie wyskakuje komunikat: „zarejestruj” tylko zamiast tego „brak kompilacji”. Wcześniej oczywiście wszedłem na stronę żeby dodać adres do bazy danych i nawet dostałem wiadomość outlook z potwierdzeniem że dołączyłem do programu testerów. Co robię nie tak?

  • Jedyne co mogę poradzić to cierpliwość. Nie wiem dlaczego niektóre telefony nie wykrywają kompilacji. Spróbuj ponownie za kilka godzin. Może od momentu rejestracji musi minąć nieco czasu.

   • Mariola

    Ja też nie dostaję…

 • Kasia Banucha

  Zdecydowałam się na aktualizację przez insidera.Po wybraniu sprawdzenia aktualizacji jej stan od prawie godziny wynosi 0%.Czy tak to ma wyglądać?

 • Przemek Jabłonowski

  Chciałbym zaktualizować telefon tylko mam pytanie. Jeśli przykładowo wejdzie oficjalna aktualizacja, to będzie można przejść do tej oficjalnej bez Insider’a?

  • System wgrany za pomocą Windows Insider w kręgu Release Preview niczym nie różni się od oficjalnej aktualizacji. Tak więc odpowiadając na Twoje pytanie – nie będziesz musiał przechodzić na oficjalną wersję bo już będziesz takową posiadał w telefonie.

   • Przemek Jabłonowski

    Lumia 532 zaktualizowana. Poużywam i zobaczymy czy jest git.

 • Przemek Jabłonowski

  Dlaczego po kliknieciu wyszukiwarke odpala sie coś takiego jak na screenie?

  • Czy po zamknięciu karty i ponownym otwarciu przeglądarki ponownie wyświetla się ta sama strona?

   • Przemek Jabłonowski

    Zamknąłem kartę, przeglądarkę. Następnie naciskam przycisk lupy i pokazuje się właśnie to co powyżej. Cały czas.

    • Znany błąd po aktualizacji do W10M. Nie wiadomo dlaczego u niektórych się pojawia. Przywróć ustawienia fabryczne (ustawienia > system > informacje > zresetuj telefon). Nie przywracaj kopii zapasowej ponieważ wraz z nią mogą zostać przywrócone błędy. Pamiętaj, że zabieg ten usuwa wszystkie dane z telefonu.

     • Przemek Jabłonowski

      Zrobię tak. Zobaczymy co to przyniesie. Pozdrawiam.

     • Przemek Jabłonowski

      Wszystko jest już jak się należy. Dziena za pomoc 🙂

     • Nie ma sprawy. Pozdrawiam.

 • Jakub Jabłoński

  Witam. Dzisiaj zaktualizowałem swoją 735 do W10M według waszej porady. Wielkie dzięki bo już nie mogłem się doczekać, a Orange leci w kulki. Jest super tylko ma takie pytanie czy muszę resetować telefon, bo jak na razie nie zauważam znaczących błędów, a nie chce mi się od nowa wszystkiego instalować 🙂
  Druga kwestia czy aparat w 735 obsługuje HDR bo w aplikacji jest ikona i niby się włącza i wyłącza, ale czy coś to zmienia to nie wiem.

  • Jeżeli wszystko działa jak należy to nie musisz resetować telefonu. Co do HDR to nie wiem bo nie korzystam.

 • Damian Zawadzki

  Fajnie ale dlaczego nikt nie mówi o polityce prywatności w Insider?

 • Wkurzało mnie brak aktualizacji (Lumia 640 z Orange) i choć byłem przeciwny, zdecydowałem się na Insider. Nie żałuję. System odświeżony, aplikacja Twittera, którego często używam, jest jak z innego świata. System chodzi płynnie, bateria chyba nieco gorzej trzyma, ale jest okej. Miałem problem z internetem, ale ręczna konfiguracja załatwiła sprawę.
  Czytam Wasze komentarze i widzę, że Windows Insider pokazuje/pokazywał Wam „brak kompilacji”. Miałem to samo i okazało się, że Insider „gryzł się” z Doradcą uaktualnienia. Usunąłem Doradcę, zalogowałem się na konto Microsoft z innego maila (który dodałem oczywiście do testów) i poszło. A, i jeszcze po kliknięciu na lupę na pasku pojawiła mi się to coś, co innym 😉 ale „zresetuj telefon” załatwiło sprawę. I po wykonaniu resetu internet zaczął chodzić (bez ręcznej konfiguracji).
  Pozdrawiam.

 • #buch

  Mam Lumię 1520(RM-940) z AT&T i po wybraniu uzyskaj kompilację wyskakuję brak kompilacji. wersja romu to: 02540.00019.14484.37000

  • Odinstaluj aplikację Windows Insider i zainstaluj ponownie. Zaloguj się również na stronie insider.windows.com i wypisz a następnie ponownie zapisz się do programu.

   • #buch

    Dziękuję. Pomogło 🙂

    • Nie ma sprawy!

     • #buch

      Zastanawia mnie dlaczego jeszcze oficjalnie nie wypuścili win 10 a miało być to w pierwszym kwartale 2016 który już minął. Win 10 na lumii 1520 zapiernicza aż miło, przeglądarka edge cudo, ustawienia systemu posegregowane. jak na razie wszystko działa i do niczego przyczepić się nie mogę.

     • Kilka telefonów otrzymało już oficjalną aktualizację Windows 10 Mobile. Ociągają się z udostępnianiem. Aktualny status dostępności znajdziesz tutaj: http://msmobile.pl/aktualizacja-windows-10-mobile

   • Artek

    Mnie nie pomogło a próbowałem kilka razy… Jakieś inne pomysły jak uzyskać kompilacje? :/

    Przywróciłem W8.1 przez WDRT na swojej Lumii 930 CV PL i również mam „brak kompilacji”. Dodatkowo opisany przez Ciebie sposób mnie nie pomógł.
    Doradca aktualizacji nie wchodzi w grę bo w Lumia 930 CV PL nie dostała nadal oficjalnej aktualizacji 😀

    • Niestety nie mam innych wskazówek.

 • Tomasz Mikoluk

  Mi zadziałało bez problemu na Lumii 930 Orange. Najnowsza wersja 10.0.10586.338.

  • Cieszę się, że poradnik okazał się przydatny. Pozdrawiam!

 • Wojciechowski Jarek

  Na mojej Lumii 535 dual braki w tłumaczeniu na Polski.

  • Widocznie wgrałeś system w wersji Redstone 1 ustawiając Fast Ring lub Slow Ring. Żeby wgrać oficjalną wersję należało ustawić krąg Release Preview.

 • JurGag

  Mam Lumię 640 DS CV. Znudziło mi się czekanie na łaskę MS z aktualizacją do W10M przez Doradcę, więc chciałem spróbować przez Insidera. Wszedłem na stronę Insidera, zarejestrowałem się, pobrałem aplikację. Uruchamiam -> klikam uzyskaj kompilację. Aplikacja nawet nie pyta mnie jaką wersję chce – czy Fast, Slow itd. Od razu mówi że „brak kompilacji. Nie znaleźliśmy dla Ciebie odpowiedniej kompilacji. Upewnij się że jesteś uczestnikiem Insider oraz Twój tel. spełnia wymagania” a poniżej jeszcze „logowanie alternatywne”. No to wybrałem logowanie alternatywne. Wyświetla się okienko logowania MS. Loguję się tym samym kontem co podawałem przy rejestracji i tym samym kontem głównym którego używam na telefonie, a ten nadal „brak kompilacji”.

  Reinstalacja aplikacji, restart telefonu nic nie daje. Nigdy więcej telefonu od MS. Byłem wiernym użytkownikiem od 2010 roku, ale mam dość bycia ruchanym w dupę na każdym kroku. Te telefonu nie nadają się nawet żeby dawać je gratis po płatków śniadaniowych.

  • Spróbuj się wypisać i ponownie zapisać na stronie insider.windows.com.

   • FigoiFago

    Nie mogę znaleźć opcji wypisania na insider.windows.com

    • Też nie mogę znaleźć tej opcji.

 • 94smichal

  A ja mam nieco inne pytanie. Czy jeśli wgram 10 przez insidera w trybie Insider Release Preview a następnie wypiszę się z insidera to czy dostane kolejne aktualizacje z pominięciem operatora? Jak to teraz jest na WM, aktualizacje dla kolejnych buildów 10 z oficjalnego kanału idą przez operatorów czy prosto od Microsoftu?
  I ostatnie pytanie, czy odinstalowanie aplikacji Insider oznacza opuszczenie kręgu insider i brak dostępu do nieoficjalnych buildów?

  • Wystarczy, że w aplikacji Windows Insider wybierzesz krąg Production – w ten sposób wrócisz do oficjalnego kanału z aktualizacjami. Dodatkowo możesz się wypisać z programu na stronie insider.windows.com oraz odinstalować aplikację. Będziesz otrzymywać aktualizacji zgodnie z harmonogramem. Aktualizacje systemu operacyjnego w Windows 10 Mobile odbywają się z pominięciem operatorów a to oznacza, że są dostępne dla wszystkich w tym samym czasie.

   • 94smichal

    Dziękuję bardzo!

 • Xurc

  Przymierzam sie właśnie do aktualizacji WP8.1 Update 1 (LUMIA 730) do W10M. Czy to, że na tym sprzęcie jest „tylko” Update 1 a nie ‚Update 2″ (jak np w L735) robi jakąś różnicę? Na L735 udało się bez problemu wgrać W10M. Bez resetów ustawień. Chciałbym także tego uniknąć na L730. Ktoś próbował już takiego przejścia na L730?

  • Aktualizację możesz przeprowadzić z poziomu systemu Windows Phone 8.1 Update 1. Nie ma to żadnego wpływu.

 • skunamatata

  dzięki Michał za poradnik,

 • Adrian Kotkowski

  Mam problem z lumia 1320 . Nic nie idzie zrobic . Klikam slow potem sprawdzam aktualizacje i nic , Klikam fast i sprawdzam aktualizacje i tez nic .Klikam release preview i tez nic . Pomocy !!!

  • Grzesiek

   Mam to samo i nigdzie nie potrafię znaleźć informacji, która by mi pomogła. Może ktoś coś jednak wie? Czytałem o Lumiach 1320 które mają wgrane W10.

 • Kuba1wp

  Drogi Michale! Jestem właścicielem lumi 625, postąpiłem zgodnie z twoimi instrukcjami i gdy naciskam na „sprawdź aktualizację” i jest napisane, że mam aktualną wersje oprogramowania, o co chodzi?

  • Telefon Lumia 625 nie został dopuszczony do aktualizacji Windows 10 Mobile dlatego nie ma możliwości aby wgrać ten system do tego modelu.

 • Luc3k

  Jako, że moja Lumia oficjalnie nie otrzyma aktualizacji do Windows 10
  postanowiłem skorzystać z aplikacji Windows Insider i umożliwić sobie
  taką aktualizację. Niestety, po pobraniu WI na swój telefon, wybraniu
  odpowiedniego kręgu otrzymywania aktualizacji nie widzę żadnej
  możliwości pobrania jej na swój telefon. Restartowałem telefon. Po
  restarcie sprawdzałem w aktualizacjach telefonu czy wyświetla się
  jakakolwiek możliwość aktualizacji – bez rezultatu. Przeglądam na
  Youtube i widzę, że użytkownikom posiadającym Lumię 820 udało się
  dokonać aktualizacji – co robię źle?

  • Niestety niedopuszczone telefony zostały odcięte od aktualizacji W10M również w programie Windows Insider.

   • Luc3k

    Ale chamstwo.

 • Wolny Strzelec

  Czy to jeszcze działa? Właśnie po eksperymentach zawrócili mnie z Th2 do Production Blue. Chyba nie robi, bo czekam i czekam, szuka tych aktualizacji i nie znajduje… Pomocy, pls!

  • Jaki posiadasz telefon? Jeżeli niewspierany to nawet programu Insider nic nie pomoże.

 • Krzysiu Wycza

  Czy działą na nokii lumi 520?

  • Niestety nie. Lumia 520 nie została dopuszczona do aktualizacji Windows 10 Mobile.

 • Robert Sołtys

  Czytam, że aktualizują nokię 925 a ja nie mogę. Insider mówi, że jestem gotowy do aktualizacji. A przechodząc do ustawienia/aktualizuj mam komunikat, że telefon zaktualizowany. Co jest nie tak?

  • Lumia 925 nie została dopuszczona do aktualizacji Windows 10 Mobile.

 • Marceli Mirecki

  Gówno to nie działa !!! „Masz aktualne oprogramowanie” i dupa.

  • Aktualizacja w programie Insider została zablokowana dla niewspieranych telefonów. Jeżeli więc nie możesz pobrać aktualizacji za pomocą Doradcy uaktualnienia to nie uda się to również za pomocą Insidera.