Jak wgrać do telefonu system Windows Phone 8.1 Update 2?

Kilka dni temu Microsoft udostępnił system Windows 10 Mobile do testów w programie Windows Insider. Okazuje się, że na większości telefonów aktualizacją przejściową jest Windows Phone 8.1 Update 2 co oznacza, że już teraz możecie wgrać ten system do swoich telefonów bez potrzeby wgrywania testowej wersji Windows 10. Jak to zrobić?

Nokia Lumia 1520 - Windows Phone 8.1 Update 2

System Windows Phone 8.1 Update 2 w wersji 8.10.15116.125 jest dostępny fabrycznie w telefonach Microsoft Lumia 640 oraz Microsoft Lumia 640 XL. Teraz możecie zainstalować ten system za pomocą poniższych wskazówek na większości telefonów z systemem Windows Phone 8.1.

  1. Pobierz aplikację Windows Insider na swój telefon.
  2. Uruchom aplikację i potwierdź chęć udziału w programie Windows 10 Technical Preview wybierając opcję Fast.
  3. Aplikacja skonfiguruje Twój telefon do odbierania aktualizacji.
  4. Telefon wyszuka aktualizację Windows Phone 8.1 Update 2.
  5. Uruchom pobieranie aktualizacji.
  6. Przed rozpoczęciem aktualizacji usuń aplikację Windows Insider (dodatkowo przed usunięciem uruchomiłem raz jeszcze aplikację i doszedłem do momentu, w którym należy kliknąć accept aby przystąpić do programu – w tym momencie wybrałem reject a następnie odinstalowałem aplikację)
  7. Rozpocznij aktualizację.

Dzięki temu, że odinstalowaliśmy aplikację Windows Insider telefon nie wyszuka kolejnej aktualizacji jaką byłby system Windows 10 Mobile Technical Preview.

[info]Nie wszystkie telefony otrzymują przechodnią aktualizację Update 2 przed instalacją Windows 10 Technical Preview. Niektóre telefony otrzymają od razu powiadomienie o aktualizacji Windows 10. Sposób został przetestowany na telefonach Lumia 435, Lumia 925, Lumia 930, Lumia 1320 oraz Lumia 1520.[/info]

[warning]Pamiętaj, że jeżeli otrzymasz od razu informację o dostępności aktualizacji Windows 10 z pominięciem WP8.1 Update 2 a nie będziesz chciał jej zainstalować to niestety powiadomienie o dostępnej aktualizacji pozostanie w systemie i nie będzie można go usunąć.[/warning]

Windows Phone 8.1 Update 2 to przede wszystkim rozbudowanie funkcjonalności Bluetooth o obsługę zewnętrznej klawiatury, posortowane ustawienia telefonu z możliwością przypinania pojedynczych opcji do ekranu startowego, nowe ustawienia dotyczące uprawnień aplikacji oraz możliwość zmiany nazwy telefonu.